Пошук по сайту

Новини
 • 18.10.2017

  Про театральні традиції Львова: мистецька спадщина Львівської Опери й таємниці львівської кави

  4 жовтня 2017р. в Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний семінар методистів РМК, які відповідають за науково-методичний супровід музейної педагогіки на тему «Театральні традиції Львова: мистецька спадщина Львівської Опери й таємниці львівської кави». Метою семінару було ознайомлення з мистецьким потенціалом Львівського національного академічного театру опери й балету ім. С.Крушельницької, поширення відомостей в галузі культури (музики), популяризація методу екскурсії як одного з видів сучасних педагогічних технологій, сприяння змістовному відпочинку педагогів.

  Далі
 • 18.10.2017

  2017- 2018 навчальний рік - Рік німецької мови в Україні

  Das Jahr der deutschen Sprache in der Ukraine

  Далі
 • 18.10.2017

  Експериментальні перші класи у пілотних школах Львівщини працюють

  Як ми повідомляли, 17-18 жовтня 2017 року у Львові проходить семінар-практикум для вчителів початкових класів пілотних шкіл щодо організації освітнього процесу в 1-х класах експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів упродовж перших шести тижнів роботи.

  Далі
 • 06.10.2017

  Навчання учителів початкових класів - тренерів

  Сьогодні, 5 жовтня 2017 року, четвертий день навчання учителів початкових класів - тренерів.. Учасники тренінгів вчора і сьогодні працювали над проблемою " Інтерактивні завдання і вправи для реалізації очікуваних результатів освітніх галузей", зокрема : мовно-літературної, математичної, природничої, соціальної та здоров'язбережної, громадянської та історичної і мистецької. Викладачі та члени робочої групи з розробки нового Державного стандарту початкової освіти Товкало М,, Барна М, Волощенко О, Козак О, Андрушко Л, Воробець Г, Древняк Н,, Шиян О, Сухінська В, Пастушенко Р., Вачкова І, провели відповідні тренінги. Далі
 • 04.10.2017

  Про українсько-польський проект "Нова українська школа - 2"

  Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти спільно з Центром Розвитку Освіти у Варшаві розпочали реалізацію українсько-польського проекту «Нова українська школа-2» в рамках Програми польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Цей проект спрямований на створення системи партнерства, яка має на меті сприяти успішному провадженню реформи загальної середньої освіти та підвищенню рівня освіти в Україні загалом.Далі
 • 04.10.2017

  Про семінар-практикум «Соціальна робота з дітьми сімей, які перебувають у складних сімейних обставинах»

  В сучасному українському суспільстві сім’я, як соціальний інститут, потерпає від багатьох негативних факторів: збільшення кількості розлучень, погіршення матеріального становища родин, виїзду батьків на роботу за кордон, збільшення кількості внутрішньопереміщених осіб, таких негативних явищ, як алкоголізм, наркоманія, проституція, злочинність, що впливають на стійкість сімейних стосунків.Далі
 • 02.10.2017

  Вітаємо!!!

  За значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм Указом Президента УКраїни №286/2017 присвоєно почесне звання "Заслужений працівник освіти України" ШИЯНУ Роману Богдановичу — директорові комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти".Далі
  15.05.2017

  У рамках робочої наради з питань реформування і розвитку середньої, професійно-технічної та вищої школи , що її проводило МОН України 12 травня  2017 року,  у складі міністра освіти Лілії Гриневич, заступника міністра Павла Хобзея, начальників окремих департаментів , начальників відділів МОН України,   у Львівському ОІППО упродовж трьох годин (з 15.00 год. до 18.00 год.) відбувся конструктивний обмін думками координатора  проекту  «Нова українська школа, Простір освітніх змін» Романа Шияна за участю співорганізаторів, спонсорів проекту Наталії Софій та Олега Процака,  членів робочої групи з розробки  нового стандарту початкової освіти  з ректорами (директорами ) обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти  України.

              Учасники  дискусії  виробили послідовні конкретні кроки  в організації на місцях пілотування проекту, що розпочнеться з 1 вересня 2017 року у 100 школах України (по 4 школи у кожній області). У цих 4 школах два вчителі перших класів, а, отже, 200 учителів в Україні, пілотуватимуть інтегрований підхід в організації навчальної діяльності першокласників.

           Очевидно, що все не так просто: стислі терміни, непідготовлені до такої форми навчання вчителі, відсутність на сьогодні відповідного навчально-методичного забезпечення, певний внутрішній, а часто й зовнішній спротив дорослих пропонованій новизні, що народилася , до речі,  не «у верхах», а у прогресивних учительських і батьківських спільнотах  та ін.. Всі  присутні виявили глибоке розуміння цих та інших викликів, що виникнуть у процесі роботи. Але  рівень наших побоювань понизився з огляду на майже одностайну переконаність учасників наради  у необхідності пропонованих змін для розбудови Нової української школи.

           Дякуємо усім, хто долучився до підготовки і проведення  робочої наради на всіх її площадках.

           Переконані, що тільки разом – велика освітянська і ще більша батьківська громада -    створять для молодших школярів не одну «ШКОЛУ РАДОСТІ»!!! 

            Успіхів нам усім!

                                                                                   Марія Барна,

  завідувач кафедри педагогіки Львівського ОІППО,

  член робочої групи з розробки нових

  стандартів початкової освіти,

  учасник робочої наради  12 травня 2017 р.