Пошук по сайту

Новини
  06.12.2017

  В ході семінару з директорами шкіл спілкувалися Мандзій Любомира Степанівна, директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації, Швед Євген Васильович, голова Бродівської районної ради,  Товкало Мирослава Ярославівна, завідувач кафедри освітньої політики КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Сторожук Микола Михайлович, начальник відділу освіти Бродівської райдержадміністрації, Сислюк Ірина Петрівна і Банах Ольга Володимирівна – викладачі кафедри освітньої політики ЛОІППО, Антоненко Наталія Володимирівна, завідувач районного методичного кабінету відділу освіти  Бродівської РДА,  а також Народний депутат України Михайло Боднар.

  Директори опорних закладів освіти мали можливість зануритися в освітнє  середовище початкових класів, познайомитися з потребами і можливостями створення умов,  простору в опорній школи для впровадження та реалізації Держаного стандарту в початкових класах.

  З великим зацікавленням та захопленням знайомилися директори із платформою реалізації нового Державного стандарту, відвідуючи уроки в 1-х класах за темою «Мода», зокрема інтегрований урок (вч. Перець Г.Я.), урок читання (вч. Булига О.Ю.) та англійської мови (вч. Долинюк Т.П.).

  Під час інтегрованого заняття  «Хто створює одяг?» директори опорних закладів освіти спостерігали, як учні мали змогу розширити уявлення про різноманітність  професій: закрійник, швачка, модельєр. Завдяки інтеграції предметів (українська мова, математика, технології) вчитель розвивала в дітей уяву,пам'ять, критичне мислення. За домогою групових форм роботи учні навчалися налагоджувати дружні взаємини, розподіляти ролі, розвивати культуру спілкування у колективі. Вчителем було проведено технологічні рольові ігри « В ательє», «Ґудзик».

  Учні ознайомилися з новими професіями, а саме: закрійника, швачки, модельєра. Весь урок проходив під гаслом «Українське – це модно».  Учні дізналися про українські тенденції в моді. Під час рольової  гри   « Ательє»  діти мали змогу самостійно випробувати на собі кожну з професій. Завдяки інтегрованому підходу вчитель провела з учнями ряд ситуативних вправ на розвиток критичного мислення: гра «Бінго», «Гудзикова математика», «Шнурування ґудзиків». На уроці мали місце різноманітні форми роботи. Це дало можливість учням самостійно розподіляти ролі, налагоджувати дружні відносини, бути толерантними і ввічливими.

  На уроці англійської  мови під час вивчення теми « Мій прекрасний день» (урок-підсумок) директори спостерігали як учні повторили, закріпили і узагальнили знання та уміння в межах вивченого матеріалу у формі ігор: «Назви зайве», «Що це?», «Назви предмет»,  «Мій рюкзачок». Вчителем було проведено різноманітні руханки та фізхвилинки  англійською мовою з використанням  вивчених тем, а саме: «Colourse» ,«Numbers».

  Цікавою була робота в малих групах. Учні складали пазли, описували картинки, лічили  предмети, висловлювали своє ставлення щодо проблемної ситуації. Велику увагу було приділено розвитку мовлення.   Тетяна Петрівна  в ігровій формі створила іншомовне середовище, де учні мали можливість якнайкраще  відкритися і спілкуватися англійською мовою.

  В рубриці «Панорама освітніх інновацій» директори дізналися, що таке ранкова зустріч і як її провести з учнями 1-х класів, яким вимогам має відповідати класна кімната, щоб учням було зручно, яку інформацію необхідно розміщати на стінах класної кімнати. Цією інформацією з директорами ділилася викладач кафедри освітньої політики  Банах О.В.

  Товкало Мирослава Ярославівна, завідувач кафедри освітньої політики ЛОІППО, презентуючи прогнози та реалії Державного стандарту початкової освіти, зосередила увагу директорів на особливостях модельної навчальної програми, розповіла про гулі та успіхи Нової української школи. Важливим аспектом її виступу була презентація пріоритетів початкової освіти: радість пізнання, розвиток вільної особистості  та умов для її формування, безпека, визнання талановитості дитини, плекання здоров’я учнів, визнання цінності дитинства.

  Важливим компонентом формули Нової української школи є педагогіка партнерства, від чого залежить успіх створення якісного освітнього середовища, організація освітньої діяльності  в навчальному закладів. З цією тематикою виступила перед директорами завідувач райметодкабінету Бродівського району Антоненко Н.В.

  Директор Бродівської ЗОШ №3 Мартинюк Б.Б. ознайомив директорів з умовами опорної школи, поділився шляхами залучення фінансового ресурсу і створення матеріально-технічної бази, налагодження співпраці з місцевими органами влади та громадою, батьками.

  Директори опорних шкіл ознайомилися із закладом освіти та виставкою національного одягу, облаштованою у вестибюлі школи, яка відповідала темі тижня «Мода».

  Під час семінару директори шкіл мали змогу поспілкуватися між собою, поділитися досвідом, поговорити про наболіле, задати запитання директору департаменту освіти і науки Мандзій Л.С., народному депутату України , голові районної ради Шведу Є.В., начальнику відділу освіти Сторожуку М.М.

     Висловлюємо подяку учительському колективу Бродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 за активну та результативну працю, за готовність працювати у новому форматі та за можливість організувати і провести обласний семінар для директорів опорних шкіл.

                                                                                                                                                                І.Сислюк, координатор семінару