Пошук по сайту

Новини
 • 10.07.2018

  Про роботу з реалізації польсько-українського проекту «Нова українська школа – 2»

  Завершилась робота з реалізації польсько-українського проекту «Нова українська школа – 2» у рамках програми польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ РП, спрямованої на підтримку освітніх реформ.

  Далі
 • 09.07.2018

  Про українсько-канадський проект «Літній інститут-2018»

  В рамках заходів Програми розвитку освіти Львівщини на 2017-2020 роки та з метою запровадження інтерактивних форм роботи в освітній процес закладів загальної середньої освіти у м.Львові реалізується українсько-канадський проект «Літній інститут 2018».

  З 2 до 5 липня  2018 року пройшов перший етап цього проекту на базі закладу загальної середньої освіти №83 м. Львова (вул. Пулюя, 16).

  Далі
 • 27.06.2018

  Відбувся семінар для методистів, які відповідають за супровід викладання англійської мови

  26 червня в приміщенні КЗ ЛОР "Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" методист кабінету євроінтеграційних аспектів освіти Христина Левицька організувала та провела обласний семінар для методистів, з впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкoвої загальної освіти».

  Далі
 • 26.06.2018

  Роль краєзнавства у громадянському вихованні педагогів

  26 червня методист кабінету координаційно-методичної діяльності С.Б.Пітко разом з Миськів Л.А., методистом ЦТДЮГ, організували та провели обласний семінар для педагогів закладів позашкільної освіти на тему "Роль краєзнавства у громадянському вихованні педагогів".

  Далі
 • 26.06.2018

  Про організацію навчально-методичної роботи в ЗПО

  23 червня, С.Б.Пітко, методист кабінету координаційно-методичної діяльності, в приміщенні КЗ ЛОР "Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти" провела семінар на тему "Організація навчально-методичної роботи в ЗПО".

  Далі
 • 20.06.2018

  Інклюзивна освіта. Психолого-соціально-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в контексті Нової української школи

  12 червня 2018 року відбувся навчально-практичний семінар для директорів, практичних психологів, соціальних педагогів закладів загальної середньої та дошкільної освіти Миколаївського району, Тростянецької та Розвадівської об’єднаних територіальних громад на тему: «Інклюзивна освіта. Психолого-соціально-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в контексті Нової української школи».

  Далі
 • 17.06.2018

  "Ми творимо НУШ" із вчителями спецшкіл-інтернатів

  З 11 червня 2018р. по 20 червня 2018р. на базі школи-інтеранту для дітей з серцево-судинними захворюваннями проходять курси за програмою навчання для вчителів початкової школи «Ми творимо НУШ» із вчителями спецшкіл-інтернатів Львівської області, одним із методів курсів є казкотерапія як дієвий засіб розвитку психічних властивостей молодших школярів.

   

  Далі
  31.05.2018

  29 травня в рамках проекту DOCCU відбулася медіа експедиція в унікальної школи у Львівській області - опорний заклад "Рудківська СЗШ І-ІІІ ступенів", яка носить ім'я Героя Небесної Сотні Володимира Жеребного.

  На прес-брифігну виступили Галина Яворовська, начальник управління дошкільної, загальної середньої освіти, професійної освіти, соціального захисту, позашкільної та виховної роботи, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки департаменту освіти і науки ЛОДА, Наталя Протасова, керівник швейцарсько-українського проекту DOCCU, Олена Шиян, експекрт проекту DOCCU у Львівській області, Микола Кацюба, в.о. директора Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, майстер-тренер проектк DOCCU.

  Спікери наголосили на тому, що метою громадянської освіти є формування і розвиток у громадян України громадянських компетентностей, спрямованих на утвердження і захист державності та демократії, здатності відстоювати свої права, відповідально ставитися до громадянських обов'язків, брати відповідальність за власне життя, життя своєї громади та суспільства.

  Важливим є:

  • сприяння засвоєнню демократичних норм, цінностей і моделей поведінки як відповідальних громадян;
  • створення умов для знайомства та включення у життя громади, участі у врядуванні, формування здатності брати на себе відповідальність;
  • сприяння визнанню багатоманітності, взаємній повазі, мирному врегулюванню конфліктів, виробленню консенсусу, сприйняттю чесного компромісу; 
  • сприяння усвідомленню важливості свободи думки, совісті та висловлювань, формуванню здатності аргументувати свої думки публічно;
  • сприяння усвідомленню власного почуття гідності через розпізнання та оцінювання своїх позитивних рис, співставлення себе з іншими членами суспільства, формування здатності результативно працювати в команді на основі розподілу відповідальності та обов’язків в ній.

   Медіа експедиція була чудово організована, слід відзначити злагоджену роботу дружньої команди ГО «Інтерньюз-Україна» під керівництвом п.Катерини, яка проявила високий професіоналізм, ділові якості, організаторські здібності.

  Цікавим і корисним було спілкування у невимушеній обстановці експертів проекту DOCCU, журналістів, майстер-тренерів. Керівник швейцарсько-українського проекту DOCCU п. Наталя Протасова розповіла про перспективи розвитку проекту, експерти з Києва провели інтерактивні вправи, поділилися досвідом, відповіли на запитання тренерів щодо особливостей подальшого впровадження громадянської освіти в Україні.

  Рудківська СЗШ І-ІІІ ст. ім.В.Жеребного продемонструвала свої досягнення у взаємодії школи, влади і громади, успішну роботу учнівського самоврядування, активну підтримку і заохочення учнівських ініціатив щодо втілення різноманітних проектів, які роблять життя у школі насиченим, здоровим і змістовним (танці на перерві, екоторбинки, «Учнівський консультативний центр з прав дитини» та ін.).

  Учителі поділилися своїми творчими та методичними знахідками, серед яких: методична обсерваторія, методичний кафетерій: інтегровані дні (тижні), уроки-кейси, тренінгові програми тощо.

  Вразив організований дбайливо і мудро, з турботою про дитину, її фізичне і духовне здоров’я, національно-патріотичне, духовно-моральне, екологічне і громадянське виховання освітній простір школи: естетика в оформленні шкільних кабінетів, коридорів, рясне озеленення, просторий актовий зал, спортивний зал, де діти мають можливість проводити свої свята, ігри, змагання та інші акції. «Родзинкою» школи є те, що вона має свій логотип, а також унікальні локації для вираження учнівських думок – відкриті зони комунікації: «вільний підвіконник», «паркани довіри», стіни для писання думок.

  Незгладимий слід у душі залишає музей новітніх героїв і капличка на честь загиблого героя Майдану, колишнього учня школи, ім’я якого вона зараз носить – Володимира Жеребного.

  Школа, у якій бережуть пам’ять, впроваджують демократичну культуру, виховують свідомих громадян Української держави, які знають і вміють обстоювати свої права, а також розуміють і гідно виконують свій громадянський обов’язок.

  Закон України "Про освіту" говорить про те, що "метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору".

   Саме так можна сказати про опорний заклад "Рудківська СЗШ І-ІІІ ст. імені В.Жеребного". Девіз школи: "Тут я вчуся поважати людей, бо мене тут поважають". Окрім десятків впроваджених ініціатив учнів, батьків та вчителів, дуже зворушив Музей Героїв Небесної Сотні на території школи, організований місцевою громадою для плекання політики пам'яті у дітей. Нещодавно дитячими руками було посаджено 100 символічних туй біля каплиці, побудованої для вшанування подвигу місцевих жителів, які загинули під час акцій громадянського протесту 2013-2014 рр. в Україні та АТО. 
  А ще - демократія панує у кожному куточку цієї школи. Навіть стіни закладу пофарбовані особливою фарбою, на якій діти можуть писати свої побажання та звернення до шкільного колективу. Кожен має право говорити та бути почутим!

  Марія Сціра, Ліліана Кудрик, Галина Сохань