Пошук по сайту

Новини
  05.10.2018

   

  Семінар–практикум для соціальних педагогів ЗЗСО Форум-театр як інноваційна форма роботи із учнівською молоддю на тему «Попередження проявів булінгу  в учнівському середовищі»

  «Театр – це форма знання, може та повинна бути використана як засіб для трансформації суспільства. Театр може допомогти нам будувати наше майбутнє, а не чекати, коли його побудує хтось інший». Ці слова бразильського театрала, режисера та громадського діяча Аугусто Боаля характеризують суть форум-театру. За визначенням форум-театр – це одна із методик, яка входить до складу «театру пригноблених» метою якого є вивчення «акторами» та «глядачами-акторами» ситуації для подальшого використання власних ідей та досвіду з метою внесення позитивних змін у своє середовище. Це театральна гра, у якій проблема показана в нерозв’язаній формі, а глядачів запрошують запропонувати рішення та показати їх на сцені. Темами вистав форум-театру можуть бути найрізноманітніші проблеми суспільства: від профілактики молодіжної злочинності до екологічної тематики. Проблема тут завжди пов’язана з ситуацією  пригноблення, в якій зазвичай є видимі гнобителі та головний герой, якого пригноблюють. Результатом застосування методики форум - театру є надбання пригніченою людиною навичок безпечної поведінки та прийняття найбільш вдалих рішень для протидії пригнічення, допомога в отриманні нового досвіду для вирішення проблеми, яка постала перед людиною, пошук шляхів вирішення негативних явищ у суспільстві; залучення аудиторії до спільної праці з метою подолання соціальних проблем.  Цей інноваційний виховний метод може бути коротко описаний як засіб створення вистав на основі персонального досвіду конкретної людини і його соціального світогляду.

  Про особливості методу форум-театру 4 жовтня 2018 р. говорили на семінарі-практикумі для соціальних педагогів, який провели працівники навчально-методичного центру психологічної служби ЛОІППО.  Учасники семінару мали можливість побачити виставу, вплинути на сценарій і змінити ситуацію на краще, спробувати себе у ролі актора. У семінарі взяли участь учениці 11-го класу ліцею «Оріяна» м. Львова, які презентували виставу форум-театру та взяли активну участь у її обговоренні.

  Ідеї форум-театру спрямовані на формулювання проблеми, щоб учні вчилися сумніватися, мислити, розвивати навички критичного мислення. Сцена може стати майданчиком для обміну знаннями, діалогу, моделювання ситуації, навчання через досвід.