Пошук по сайту

Новини
 • 24.02.2020

  Всеукраїнський конкурс "Джерело творчості"

  18 лютого у приміщенні Французького Альянсу відбувся обласний Всеукраїнський конкурс "Джерело творчості" у номінації "Керівник гуртка -2020". 

  Далі
 • 20.02.2020

  На кафедрі гуманітарної освіти відзначили Міжнародний день рідної мови

  20 лютого 2020 року кафедра гуманітарної освіти провела флешмоб для вчителів української мови та літератури, присвячений Міжнародному дню рідної мови.

  Далі
 • 17.02.2020

  Конкурс авторських програм працівників психологічної служби

  Завершення ІІ етапу конкурсу авторських програм працівників психологічної служби «Нові технології у новій школі» у номінації «Корекційно-розвиткові програми».  Далі
 • 13.02.2020

  04.03.2020 р. для вчителів фізики та астрономії

  АНОНС

  04.03.2020 р. для вчителів фізики та астрономії відбудуться Платформи ідей 3 "П"-2. Вчителі будуть учасниками майстер-класів з використанням інноваційних технологій навчання фізики та астрономії, панельної дискусії за участі викладача фізичного факультету ЛНУ ім. І. Франка, співавтора лінійки підручників з фізики, директора школи та вчителів фізики.

  Далі
 • 12.02.2020

  Педагогічна різдвяна конференція

  7 – 9   лютого  2020 року   відбулася  Перша Всеукраїнська педагогічна різдвяна   конференція   «Українська школа в умовах гострих викликів ХХІ ст.: сталий клімат – духовний  гуманізм». Співорганізаторами заходу виступили: Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації,  КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Навчально-методичний центр освіти м.Львова, Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу,   Львівський обласний центр Гуманної Педагогіки,  Притулок для дітей Служби у справах дітей Львівської ОДА.

  Далі
 • 10.02.2020

  Відбувся Фінальний етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка

   8 лютого 2020 року відбувся Х ювілейний етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. У різних куточках України лунали пророчі слова Кобзаря, здавалося, його дух витав вільною піснею у свідомості конкурсантів, які розкривали власний письменницький талант через Шевченкове слово, пов´язували  його заповіти з долею українців, визначаючи свої життєві орієнтири.

  Далі
 • 10.02.2020

  Відбулися Платформи ідей 3 «П»-2

  05.02.2020 р. для вчителів фізики та астрономії закладів загальної середньої освіти відбулися Платформи ідей 3 «П»-2. 

  Далі
  01.11.2019

  В умовах трансформації українського суспільства проблема неповної сім’ї та її роль у формуванні соціальної компетентності особистості стає все більш актуальною. Частіше спостерігаються кризові явища у сімейно-шлюбних стосунках, зокрема  зростає кількість неповних сімей. Неповна сім’я - це сім’я, в якій порушені шлюбні стосунки та певні функції, де діти (дитина) проживають з одним із батьків. Є ще один термін, який використовується для визначення неповної сім’ї – монобатьківська сім’я. За статистикою серед сімей з дітьми майже четверту частину становлять неповні сім’ї.

  Проблема неповної сім’ї не нова, та її актуальність є очевидною. Існує чітка тенденція у світі – збільшення кількості неповних сімей. Це говорить про загрозу руйнації інституту сім’ї.

  Згідно з теорією Е. Берна життєвий сценарій кожної людини складається з двох компонентів: батьківського програмування і власних рішень.  Звідси випливає необхідність пошуку конструктивно-дієвих форм допомоги монобатьківським (неповним) сім’ям.

  Про проблеми неповних сімей, зокрема про особливості виховання дітей з розлучених сімей, психологічні проблеми дітей і підлітків із неповних сімей, соціально-економічні проблеми монобатьківських сімей говорили на Круглому столі 31.10.2019 року, який був організований Навчально-методичним центром психологічної служби ЛОІППО і проведений модераторм Н.Яремкович. Своїм досвідом роботи з дітьми зазначеної категорії поділилися практичні психологи Лапаївського ліцею ім. Героя України Г. Кирпи Заставна Олена Петрівна, Оброшинської ЗОШ ім. Л. Шанковського І-ІІІ ст. Шийко Любов Миколаївна, Ясенівської ЗОШ І-ІІІ ст. Бродівського району Булишин Оксана Василівна, Добротвірської ЗОШ І-ІІІ ст. Топольницька Наталія Степанівна.

  У роботі круглого столу взяла участь начальник відділу  Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Тибура Наталія Олегівна, яка розповіла про роботу ЦСССДМ із неповними сім’ями.

  Учасники Круглого столу «Неповна сім’я. Особливості роботи працівника психологічної служби» рекомендують:

  • продовжувати спрямовувати основну увагу в роботі з підлітками на розвиток соціальної компетентності особистості;
  • навчати батьків будувати батьківсько-дитячі взаємини на принципах рівності, діалогічності, співіснування, свободи, єдності, прийняття;

  покращити взаємодію із соціальними інститутами,  такими як центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, центр зайнятості, медичні служби, благодійні фонди, громадські організації.