30 березня 2023 року у cередній загальноосвітній школі №95 Львівської міської ради відбувся тренінг «Дезінформація під прицілом критичного мислення», який провела Ірина Суховерська, завідувачка кабінету інформаційно-комунікаційної діяльності, доцентка кафедри суспільствознавчої освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидатка історичних наук.
Далі29 березня 2023 року на базі ліцею №66 Львівської міської ради (директорка Оксана Назар) відбулася робоча зустріч учителів математики та мовно-літературної освітньої галузі 6 класів пілотних закладів освіти Львівщини з регіональними координаторами впровадження НУШ у базовій освіті.
Далі29 березня 2023 року у КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Стрийської міської ради Львівської області відбувся тренінг «7 кроків до злагодженої роботи учнівського самоврядування у закладі загальної середньої освіти».
ДаліУ Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стартував постійний семінар «Сучасні технології творення художнього образу в навчальному процесі» для учителів, що викладають міжгалузевий інтегративний курс «Драматургія і театр».
Далі23 березня у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся Другий освітній форум «НУШ в реаліях 2023: пріоритети, виклики, шляхи впровадження», який організувала кафедра педагогіки.
Далі23 березня 2023 року в ЛОІППО відбувся семінар керівників закладів позашкільної освіти Львівської області, організований кабінетом координаційно-методичної діяльності.
ДаліЩо може зробити учнів успішними у вивченні англійської мови? Які вміння дитині потрібно сформувати, аби розвинути власну індивідуальність та відчути здатність спілкуватись захоплено, натхненно?
ДаліЦим листом ми маємо намір висловити Вам нашу близькість та солідарність.
Безліч разів нам, викладачам та вчителям історії, доводилось описувати й пояснювати подібні події студентам, від Пунічних війн до релігійних, від колоніальних війн до Другої світової, хоч ми й не були свідками цих подій.
Тепер, коли ми на власні очі бачимо драматичні та жахливі фотографії із вашої країни, ми вважаємо, що важливо сприяти відновленню миру, людських прав та встановленню міжнародного права.
Тисячі італійських викладачів, учнів і студентів вже беруть участь у демонстраціях за мир і братерство між народами, які проходять на площах головних італійських міст, і які також проходять і в Росії, де громадяни, незважаючи на ризик ув’язнення, продовжують висловлювати свою незгоду проти цієї агресії.
Проте, вшановуючи цей братський зв’язок, який об’єднує всіх тих, хто, як і ми, займається передачею історичних знань новим поколінням, ми хочемо зробити більше для вас і з цієї причини хочемо запропонувати підтримку і гостинність у нашій країні, в наших домівках і в наших школах до тих, хто з болем і жалем змушений покинути свою землю.
Тому просимо вас повідомити своїх колег, знайомих та студентів, що Італія та італійські викладачі асоціації Clio '92 готові їх вітати.
Це зображення добре відображає наші почуття до вас:
На ньому зображено дві книги історії, одну італійську та одну українську. Їхні назви написані латиницею та кирилицею, оскільки вони представляють дві різні давні традиції, які, однак, дійшли до нас.
Перші сторінки цих двох книг, ті, що розповідають найдавнішу історію, не зустрічаються; але останні, ті, що розповідають новітню історію, торкаються, змішуються та перекривають одна одну.
На обкладинках обох книг світ зображений з такої точки зору, де наші нації знаходяться в центрі. Таким чином показано, що вивчення історії допомагає створити відчуття національної ідентичності, яка існує і яку неможливо знищити.
Однак ці нації не самотні та не ізольовані, а розташовані у світі, а це означає, що в 2022 році ми більше не можемо вважати себе лише громадянами Італії та України: ми всі повинні бути громадянами Європи та громадянами світу, і ми повинні дбати про весь світ таким чином, як дбали б про свою батьківщину.
Але історія складається не тільки з минулого: історія складається з людей, історія жива, тому що вона включає і наш теперішній час, вона також включає нас.
З цієї причини з двох підручників історії з’являються дві руки: руки людей, які мають намір познайомитись, руки, які виражають бажання відчути близькість іншого, руки, які хочуть подолати відстань, створену минулим, щоб побудувати майбутнє разом.
Незалежно від того, чи перебуваєте ви у своєму домі, в чужому домі, в дорозі, у центрах для біженців чи на лінії фронту, нехай наші обійми, які тягнуться здалеку, досягнуть вас, де б ви не були.
Clio '92 - Італійська асоціація вчителів історії