25 лютого 2021 року кафедра гуманітарної освіти провела поетичні читання з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови. У вступному слові доцент кафедри Оксана Дільна зосередила увагу на визначеннях поняття «рідна мова», що зустрічаються у наукових дослідженнях, охарактеризувала три основні концепції «рідної мови» і зачитала поезію «Рідна мова» Антона Могильницького, якого Івана Франко вважав одним з «перших будителів руського духа в Галичині».
Далі24 лютого в системі ZOOM відбулося засідання обласного методичного об’єднання керівників гуртків науково-технічного напряму. Відповідальною за організацію та проведення наради була методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Світлана Тупись.
Далі19 лютого в системі ZOOM відбулося засідання журі обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2021 р.». Відповідальною за проведення конкурсу була методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Світлана Тупись.
Далі20 – 21 лютого 2021 року відбулася Друга Міжнародна педагогічна стрітенська онлайн конференція «Освітнє Дитинство в 20-х роках ХХІ ст.: виклики та можливості». Провідною ідеєю конференції були слова славетного українського педагога Василя Сухомлинського: «Наша праця – формування людини, і це покладає на нас особливу відповідальність, яку ні з чим не зіставити».
Далі18 лютого відбувся онлайн-семінар «Навчально-методичні комплекти для викладання історії у 7-х та 8-х класах». Його учасниками стали вчителі історії Львівщини, методисти, науковці, адміністратори закладів освіти. У двох зустрічах (о 16 год та о 18 год), що тривали кожна по три стандартні zoom-конференції, спілкувалися понад 140 осіб.
Далі18 лютого 2021 року кафедра гуманітарної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» спільно зі Львівським обласним будинком учителя провели обласну науково-практичну конференцію «Леся Українка: сила таланту і духу». Таким чином освітяни Львівщини долучилися до відзначення 150-річчя від дня народження письменниці.
ДаліУ межах Договору про співпрацю між містами Львовом та Краковом, який, зокрема, передбачає розвиток співробітництва між освітніми установами, Інститут філософії та соціології Педагогічного університету в Кракові та Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти у 2020 році провели соціологічне дослідження.
ДаліМузичне мистецтво
У цьому розділі представлено навчально-методичні матеріали для вчителів загальноосвітніх шкіл і шкіл мистецтв, музичних керівників закладів дошкільної освіти, акомпаніаторів, концертмейстерів, керівників гуртків музичного та хореографічного мистецтв.
Матеріали укладено згідно чинних і раніш діючих програм. Дано в розділі й навчально-методичні матеріали "на випередження".
Наприклад, урок музичного мистецтва має складатися з виконавства і музикознавства.
У школах України виконавство – це тільки спів. А де гра на музичних інструментах?
Музикознавство – лише слухання творів, розповіді про композиторів і про «високі матерії» (напр., види, жанри, стилі музики). А де елементарна музична грамота?
Тож призначення сайту – подати необхідний матеріал для заповнення лакун в реалізації повноцінного едукаційного (себто виховно-навчально-розвивального) процесу.
Декому з учнів бáйдуже яких знань і вмінь їх навчають. Важливіше для них – як проходить сам процес навчання. Досвід засвідчує: пропоновані матеріали суттєво поповнюють арсенали педагогічного впливу, допомагають учити ґрунтовно, цікаво, енергійно.
Роман Дверій ст. викл. КЖК