Круглий стіл «Від авторів до учнів: шлях шкільного підручника» відбувся 21лютого 2019 у Львівському ОІППО. Львів’яни, які є творцями низки шкільних підручників, вперше зустрілися всі разом та познайомилися.
ДаліСемінар "Актуальні питання викладання та перспективи розвитку єдиного курсу "Історія: Україна і світ"" відбувся 13 лютого 2019 року у приміщенні Навчально-методичного центру освіти м. Львова.
Далі19 лютого на базі ЛОІППО в приміщенні Французького альянсу у рамках проекту "Культура добросусідства" відбувся семінар-тренінг для класних керівників 5-9 класів області "Батьківські збори по-новому" на тему "Формула ефективного спілкування ".
ДаліМова згуртовує, об’єднує людей, утворює націю. Мова є важливим засобом не лише спілкування, а й боротьби з недругами. Мова – серце нації… Такі крилаті вислови лунали 16 лютого 2019 року в приміщенні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 62 м. Львова на ІV загальнонаціональному етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
ДаліЗапрошуємо авторів шкільних підручників – львів’ян – поспілкуватися про сучасний процес створення та поширення шкільних підручників.
Круглий стіл «Актуальні проблеми сучасного українського підручникотворення» відбудеться 21 лютого о 15 год у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти (вул. І. Огієнка, 18а, ауд. 505).
ДаліДискусійна розмова відбулася за круглим столом з керівниками опорних шкіл-учасниць пілотного проекту «Професійний розвиток педагогічних працівників».
Обговорено питання щодо модернізації навчання педагогів у контексті особистісно орієнтованого підходу та Нової української школи, а також можливість організації курсової перепідготовки педагогічних працівників шкіл ОТГ на базі опорних шкіл, які мають сформовану тренерську мережу.
ДаліНа базі СЗШ №4 м.Стрия в дружній і творчій атмосфері проведено тренінг «Використання ігрового методу в екологічній освіті» з учителями початкових класів та природничого циклу шкіл м. Стрия
З учителями початкових класів проведено гру «Зелене місто майбутнього». Вчителі створювали проект міста майбутнього: зеленого, з чистим повітрям, із прибраними вулицями, енергоефективними будинками, затишними під’їздами, із задоволеними своїм життям мешканцями, свідомими та активними членами місцевих громад. Прогнозували: як цього досягти? Приймали рішення: як побудувати таке місто? Визначали існуючі проблеми та шляхи їх подолання. Приймали рішення як досягти бажаного результату. Оцінювали, наскільки готові будувати зелене майбутнє міста у своєму повсякденному житті.
ДаліНова українська школа – в дії!
Не так давно завершився 2017-2018 навчальний рік!
Педагогічні та учнівські спільноти кожного закладу освіти Львівщини. Щоденно працюючи з дітьми, прожили його по-різному: з радостями і тривогами, з успіхами, а може й якимось невдачами, у походах, поїздках, творчому пошуку тощо!
Усім вам, шановні, освітяни, велике дякую за працю і побажання гарного літнього відпочинку! Набирайтеся сил, адже багатьом з вас випала доля розпочати з 1 вересня 2018 року роботу у перших класах Нової української школи!
А далі, дозвольте подякувати педагогічним працівникам дев’яти пілотних закладів освіти Львівщини (Додаток 1) , які з 1 вересня 2017 року взяли на себе відповідальність за апробацію навчально-методичного забезпечення організації навчального процесу у пілотних перших класах!
Кожного робочого місяця ми проводили спільні робочі зустрічі на базі тієї чи іншої школи, обговорювали здобутки і проблеми, ділилися досвідом роботи, виробляли подальші стратегії впровадження основних принципів та педагогічних ідей НУШ, про що писали і на нашому сайті, і на сторінці ФБ у групі «Ми творимо НУШ» !
Підсумкова виїзна робоча зустріч відбулася 8 червня 2018 року на базі Золочівського НВК «Школа радості», про що також уже повідомлялося на сторінках ФБ! Зустріч – чудова, творча, плідна, надихаюча, оптимістична, незважаючи на деякі ризики (виклики), спричинені відсутністю рекомендацій від МОН України щодо продовження пілотування у 2-их класах. Хочеться вірити, що все буде добре, адже рік роботи у пілотних класах підтверджує основний висновок: «Нова українська школа - в дії».
Про те, що такий висновок справедливий, можна переконатися, переглянувши відеоролик «НУШ: Говорять діти», знятий нашим режисером Константином Аланією у пілотному першому класі ЛНВК «садок – школа "Малюк" 23 травня 2018 року!
Зав. кафедри педагогіки ЛОІППО М. Барна