І етап обговорення проекту Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників»

24.05.2019

 

24 травня 2019 року педагогічний колектив Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти зібрався для обговорення проекту  Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників».

Ігор Танчин - заступник директора з науково-педагогічної роботи, кандидат історичних наук -  виступив модератором круглого столу і запропонував представникам кафедр та кабінетів вносити пропозиції та зауваги по кожному пункту зокрема.

Людмила Козлова - старша викладачка кафедри освітньої політики – наголосила на тому, що працювати над документами такого типу треба ретельно. Вона впевнена, що у Міністерстві освіти і науки України конструктивні зауваги і пропозиції обов’язково обміркують та, хоча б частково, врахують.  Це вже відбувалося неодноразово у її практиці.

Активну участь у роботі круглого столу взяла Ірина Костюк - методистка кабінету моніторингу,  авторка та співавторка численних  публікацій, учасниця семінарів і конференцій з проблематики історичної та громадянської освіти в Україні та за кордоном – котра звернула увагу колег на необхідності підвищення кваліфікації педагогів у питаннях, пов’язаних з правами людини та дитини.

Олена Шиян - завідувачка кафедри життєвих компетентностей, докторка наук з державного управління, професорка – висловилася стосовно безпечного та здоров’язбережного освітнього середовища для усіх учасників процесу підвищення кваліфікації, і запропонувала виділити як окремий підпункт цього проекту створення інклюзивного освітнього середовища.

Валентина Матящук - завідувачка кафедри освітньої політики, кандидатка історичних наук – запропонувала альтернативний проект розподілу виділених на підвищення кваліфікації педагогічних працівників коштів, який, на її думку,   гарантує академічну свободу вчителів.

Олег Гірний - доцент кафедри природничо-математичної освіти, кандидат технічних наук – наголосив на необхідності розроблення критеріїв оцінювання успішності проходження підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Підсумковий документ, що відображатиме бачення усіх педагогічних працівників Лівівщини, процесу підвищення кваліфікації, буде представлено після ІІ етапу обговорення проекту Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» 29 травня 2019 року.

Запрошуємо усіх до обговорення цього важливого документу!