«Краще учнівське самоврядування у Львові, Львівській області, Жмеринці, Дніпрі та Дніпропетровській області»

13.03.2019

Впродовж 10-13 березня у ЛОІППО відбувалися заходи проекту «Краще учнівське самоврядування у Львові, Львівській області, Жмеринці, Дніпрі та Дніпропетровській області». Метою проекту стала активізація ролі учнівського самоврядування (УС), впровадження в українських школах принципів його діяльності, що ґрунтуються на співучасті та мотивування учнів до громадянської активності.

Суть проекту полягає в підтримці учнівського самоврядування у Львові, у Львівській області і в Дніпрі через навчання групи методистів/педагогів, відповідальних за співпрацю з УС і координаторами УС, які потім за принципом мультиплікації передадуть іншим вчителям отримані під час проекту знання і практичні навички, придатні для активізації і демократизації діяльності УС. Передбачено, що в результаті проекту, вчителі будуть застосовувати на практиці в своїх школах партисипативні, демократичні принципи діяльності  роботи УС.

Слід зазначити, що цей проект став продовженням минулорічного, під назвою «Учнівське самоврядування – школа демократії», за підсумками якого було проведено 11 березня конференцію та представлено кращі результати діяльності.

Співпраця щодо реалізації проекту відбувається між п’ятьма партнерськими організаціями: Фундацією Civis Polonus (Варшава), Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Товариством Лева (Львів), Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти Дніпропетровської області, громадською організацією Унікальна країна (Жмеринка) впродовж лютого-травня 2019 року. Заходи проекту в різний час проходили у Львові, в Дніпрі та у Варшаві, за результатами проведеної роботи буде спільно опрацьовано кращий досвід шкіл щодо активізації УС та опубліковано у збірці «Добрі практики учнівського самоврядування», яка стане допоміжним засобом для використання в українських та польських школах.