«Круглий стіл» для практичних психологів та педпрацівників ЗДО «Впровадження інноваційного проекту з основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот»

26.06.2019

    Сьогодення ставить нові вимоги до дошкільної освіти.  Одне з ключових питань - інноваційна діяльність у ЗДО. Педагоги мають бути творчими особистостями, новаторами ідей, постійно підвищувати свій професійний рівень. А допомагати їм у цьому, надавати психологічну та методичну підтримку мають спільними зусиллями психологічна, методична  служба та адміністрація ЗДО.

        Соціально-економічна освіта дітей дошкільного віку - це крок у європейське майбутнє, яка передбачає формування у дітей соціальних  знань та умінь, готує до майбутнього дорослого життя. Інноваційний проект «Афлатот» дає можливість педагогам використовувати сучасні методи і прийоми навчання дітей. Практичний психолог ЗДО систематично і цілеспрямовано здійснює психологічний супровід впровадження програми «Афлатот», використовуючи психологічні методи та засоби щодо створення  оптимальних можливостей та умов для повноцінного та своєчасного психічного розвитку дитини.   Освітня робота за проектом здійснюється  та скерована на  пізнавальний та психологічний розвиток  дітей.

      На «Круглому столі»,  який  відбувся  25.06.2019р.  у ЛОІППО педагоги та психологи  пілотних ЗДО  ділилися досвідом роботи із впровадження програми «Афлатот», практично знайомили присутніх з методами формування у дітей  економічних знань ,  запропонували оглянути  виставку  дидактичних   посібників.

      З вітальним словом виступили заступник директора ЛОІППО Н.М. Пастушенко,   завідувач  НМЦ психологічної служби  О.М.Приведа, методист НМЦ Л.В.Зеленко.

      З цікавими презентаціями виступили вихователі-методисти ЗДО № 17 м. Червонограда  О. Семенюк, ЗДО №5 м. Сокаля С. Волошин, ЗДО с. Переможне О. Лабудець, ЗДО с. Оброшино М. Політило. Позитивні відгуки про програму «Афлатот» висловили керівники ЗДО м. Сколе, м. Буська, м. Новояворівська та планують запроваджувати її у новому навчальному році у своїх педколективах.  

       Рекомендовано: впроваджувати програму соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот», як парціальну, у ЗДО області. Пілотним ЗДО розробити нові ігрові форми для  формування соціально-фінансових знань  дошкільників – ігри-стратегії та ігри-квести. Провести заходи із вихованцями ЗДО  «Літо з Афлатуном».