«Круглий стіл» щодо впровадження інноваційної програми «Сприяння освіті» ЛЕГО-конструювання в освітній процес закладів дошкільної освіти

26.06.2019

        Новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві – це перший ключовий компонент «Нової Української школи».

        Одним із шляхів оновлення  змісту дошкільної освіти області  - це упровадження Інноваційних проектів та програм, яким є «ЛЕГО-конструювання». На сьогодні 30 закладів дошкільної освіти області запроваджують дану програму, яка отримує  схвальні відгуки батьків вихованців та педагогів. 

         Питання інтеграції проекту  в освітній процес  закладів дошкільної освіти області розглядалися на  «круглому столі»,  який  відбувся 26.06.19.р.  в ЛОІППО.

        На засіданні «круглого столу» виступили: Н.М.Пастушенко, заступник  директора ЛОІППО з наукової роботи та інноваційної діяльності, О.М.Приведа, завідувач навчально-методичного центру практичної психології, Зеленко Л.В., методист НМЦ.

    Запроваджуючи інноваційний проект «ЛЕГО-конструювання», педагогічні колективи закладів дошкільної освіти, які презентували свій досвід роботи, використовують ефективні методичні засоби для виконання основної мети  сучасної української освіти - здійснювати всебічний розвиток дитини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації життєвих компетентностей.

   Учасники програми брали участь у Всеукраїнському архітектурному конкурсі «Професії майбутнього», і педагогічний колектив НВК №5 м.Городка визначено переможцем. Вихователь-методист цього закладу Квасниця Галина Іванівна презентувала відіофільм, який отримав диплом  на конкурсі у м.Києві.

    Досвідом роботи ділилися педагоги ЗДО м.Перемишляни, м.Бібрка, с.Зимна Вода, с.Нижанковичі НВК с.Ямпіль. Цікаві представлені колективні роботи  вихователів та дітей із ЛЕГО-конструктора.

     Рекомендовано: продовжити впроваджувати програму «ЛЕГО-конструювання»  в освітній процес ЗДО області. У новому навчальному році  провести заходи щодо співпраці дошкільної та початкової ланок освіти із питань  використання ЛЕГО-конструктора у роботі вихователів ЗДО та вчителів початкових класів, практичним психологам здійснювати психологічний супровід впровадження програми.