Відбулася XІV Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція “Еколого-валеологічна культура – вибір ХХІ століття”

12.11.2021

Тісна багаторічна співпраця пов’язує працівників кафедри природничо-математичної освіти з біолого-природничим факультетом Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, на базі якого 10-11 листопада 2021 року відбулася XІV Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція “Еколого-валеологічна культура – вибір XXI століття”. 

Конференція проводилася онлайн з використанням навчальної платформи ZOOM, що дало можливість учням та вчителям з різних міст та областей України бути її активними учасниками.

На відкритті конференції з вітальним словом виступили: Світлана Волошанська, декан біолого-природничого факультету, доцентка, кандидатка біологічних наук; Ніна Новикова, докторка педагогічних наук, професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти; Володимир Кондзьолка, директор комунальної установи “Інститут міста Дрогобича”; Григорій Коссак,  заступника декана біолого-природничого факультету з навчальної роботи, доцент, кандидат педагогічних наук; Світлана Монастирська, завідувачка кафедри біології та хімії, доцентка, кандидатка біологічних наук; Ірина Бриндзя, завідувачка кафедри екології та географії, кандидатка біологічних наук.

На конференції обговорювали тему «Здорова молодь – здорова нація». Зокрема, під час пленарного засідання учасники вислухали доповідь доцентки кафедри анатомії, фізіології та валеології, кандидатки сільськогосподарських наук Оксани Лупак “Значення лікарських рослин для здоров’я людини”.

Багато доповідей були присвячені профілактиці захворювань, здоров’язбежувальним технологіям, здоровим звичкам, руховій активності, проблемам харчування підлітків.  Також висвітлювалися питання впливу музики на здоров’я людини, говорили про правильне дихання як спосіб оздоровлення, про вплив нітратів на організм людини.

Були доповіді екологічного спрямування – збереження біорізноманіття, раціональне використання водних ресурсів, аналіз стану повітря та води у населених пунктах, характеристика рідкісних видів тварин, використання структури популяції Pyrrhocoris arterus для проведення екологічного моніторингу.

Участь у конференції брали не тільки окремі учні, що зацікавлені в наукових дослідженнях, але й цілі класи. Так, доповідь на тему “Озеро Бандура‒внесок людини у збереження місцевих водних екосистем” презентував увесь 10 клас Чижиківської загальноосвітньої школи I ‒ III ст.

Тішить, що наші школярі мають чимало ідей, як зміцнити здоров’я людини та зберегти довкілля для майбутніх поколінь. Маємо надію, що традиція проведення подібних конференцій збережеться, а географія учасників ставатиме щоразу ширшою.