Екологізація як освітній пріоритет

31.03.2021

24, 26 березня  2021 року на платформі ZOOM було проведено «круглі столи» під гаслом «Вчимося жити в гармонії з природою» за участі вчителів біології і природознавства — слухачів курсів підвищення кваліфікації та викладачів Національного лісотехнічного університету України і Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Це традиційна практика багаторічної співпраці кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «ЛОІППО» з провідними науковцями Львівщини, що  уможливлює проведення спільних семінарів, конференцій, конкурсів еколого-валеологічної спрямованості та сприяє підвищенню якості освіти.

Завідувачка кафедри екології і географії Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, кандидатка біологічних наук, доцентка  Ірина Бринзя говорила про  екологізацію освітнього процесу як про один з найважливіших напрямів діяльності педагогів та окреслила шляхи ефективної співпраці вишу з учителями та учнівською молоддю. Про єдиний в Україні поліфункціональний заклад вищої освіти лісотехнічного профілю, що здобув широке міжнародне визнання як університет екологічного спрямування, розповіла Любов Шептицька, кандидатка історичних наук, доцентка, завідувачка кафедри історії України, економічної теорії і права Національного лісотехнічного університету України.

Досвідом роботи з формування екологічної компетентності учнів поділились учителі, серед яких: Монастирська Ольга Петрівна (КЗ ЛОР «Винниківська ЗСШ І-ІІ ст.), Барабаш Руслана Андріївна (КЗ ЛОР «Львівська ЗСШ І-ІІ ст. імені Б. І. Антонича), Хом’як Нінель Миколаївна (ЗОШ І-ІІ ст. с. Лопушниця), Деніщук Наталія Ярославівна (Ямпільський НВК) та інші.

Учасники заходу високо оцінили зустріч з науковцями,  подякували їм за  надану інформацію щодо сталого розвитку  й екобезпеки  та умов вступу цьогорічних абітурієнтів до вишів. Науковці висловили захоплення плідною роботою вчителів та запросили їх до співпраці.

Організатором і модератором заходів була докторка педагогічних наук, професорка кафедри природничо-математичної освіти Ніна Новикова.