Формування ключових компетентностей і критичного мислення на уроках предметів природничого циклу в умовах переходу до Нової української школи

07.02.2018

Мета проведення семінару  - вирішення комплексу завдань із формування ключових компетентностей і критичного мислення на уроках предметів природничого циклу-біології, хімії,  географії, фізики в Новій українській школі.

З вітальним словом  до присутніх звернувся директор Пустомитівської СЗШ І-ІІІ ст. №2  Мадай І.Б., який створив належні умови для  обласного заходу та взяв активну участь у його проведенні.

Учасників семінару ознайомили з  компетентнісно зорієнтованим потенціалом уроків предметів природничого циклу в умовах  модернізації освітнього середовища (Новикова Н.І., завідувач кафедри природничо-математичної освіти ЛОІППО), із Стандартами Нової української школи та розвитком критичного мислення як провідним завданням учителя (Шаламов Р.В., директор з науково-методичної роботи  ТО  «Соняшник», заслужений вчитель України, кандидат біологічних наук).

 Особливу увагу  викликала презентація компетентнісно зорієнтованої навчальної  літератури Морщавки Ю.О., директора  ТО  «Соняшник».

Про ефективність  застосування методів і прийомів розвитку критичного мислення на уроках та в позаурочній діяльності, зокрема при проведенні Міжнародної природознавчої гри «Геліантус»,  повідомили  Шаламов Р.В. та Новикова Н.І.

У роботі семінару взяла участь Когут Н.О., методист  райметодкабінету відділу освіти Пустомитівської РДА, яка висвітлила особливості роботи учителів предметів природничого циклу у 2017/2018 навчальному році.

Учасники семінару  одержали   методичні матеріали на паперових і електронних носіях.