IV (фінальний) етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. П. Яцика

19.02.2019

Мова згуртовує, об’єднує людей, утворює націю. Мова є важливим засобом не лише спілкування, а й боротьби з недругами. Мова – серце нації… Такі крилаті вислови лунали 16 лютого 2019 року в приміщенні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 62 м. Львова на ІV загальнонаціональному етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Конкурс розпочався в актовій залі, де було проведено нагородження переможців та вчителів. Із вітальними словами до учасників конкурсу, батьків, вчителів, гостей звернулася Голова наглядової ради конкурсу ім. П.Яцика п. Ірина Фаріон , яка щиро подякувала батькам, що виховують своїх нащадків у сердечній любові до рідного слова, наголосила на важливості української мови в боротьбі за незалежність упродовж усього історичного розвитку Української держави, згадала також відомих постатей української культури, які плекали і розвивали рідне слово у своїх творах, зокрема торкнулася біографічних фактів Петра Яцика – основоположника конкурсу української мови, побажала всім також віри у власні сили та сміливості в житті… Творчого натхнення, успіху у виконанні конкурсних завдань  побажала учасникам п.Ірина Кочан (доктор філологічних наук , професор, завідувач кафедри прикладного мовознавства ЛНУ ім. І.Франка). Теплі слова вдячності дітям за їх любов і знання рідної мови звучали з уст віце-президента Ліги меценатів п.Михайла Ватуляка. Від департаменту освіти і науки ЛОДА виступив заступник директора п.Ігор Гайдук

Церемонію вручення нагород розпочала з вітальним словом п.Анна-Марія Богосвятська (доцент, завідувач кафедри гуманітарної освіти ЛОІППО), яка разом з п.І.Гайдученком, п.І.Фаріон та п.М.Ватуляком подарували учням колекцію книжок сучасних авторів, вручили дипломи переможців, а також грамоти їхнім учителям. У піднесеному, позитивному настрої конкурсанти зайняли місця в теплих і затишних класах, аби у своїх роботах вкотре продемонструвати високі знання з української мови та любов до рідного слова.