Креативні, ініціативні, творчі особистості у Львові обговорили старт нового проекту «Центр свідомого батьківства»

05.03.2016

У середу, 3 березня 2016 р., в приміщенні Французького альянсу відбулася робоча зустріч ініціативної групи з питань свідомого батьківства. Захід організовано Львівським інститутом післядипломної педагогічної освіти та Інститутом модернізації змісту освіти МОН України  в рамках нового проекту «Центр свідомого батьківства».

Учасниками заходу були представники різних організацій та небайдужі батьки: Ірина Синя, яка є директором НВК «Школа-садок «Софія», представляла Асоціацію керівників шкіл м. Львова;  Марія Сеник, завідувачка ДНЗ № 93, представляла дошкілля; Христина Мацьків, директор ЛНВК «Малюк», які працюють у програмі особистісно-орієнтованого навчання «Крок за кроком», Мирослав Романець, проректор університет «Львівський ставропігіон», Михайло Ільїн, МГО «Федерація всесвітнього миру» також були педагоги м. Львова Лілія Телішевська, СЗШ № 99, Оксана Гурна, ЛСЗШ № 8, які поділились своїм досвідом позитивної співпраці з батьками. А небайдужі батьки Іванна Шелюк та Ірина Янкевич окреслили власні ідеї з розвитку навичок материнтсва і батьківства. Свідомий батько, Стек Остап, письменник та засновник «Школи розширеного світогляду» поділивсь досвідом роботи з дорослими в аспекті бачення стереотипів, як перешкод для співпраці.

Завідувач сектору навичок материнства і батьківства відділу неформальної та інформальної освіти для дорослих Інституту модернізації змісту освіти МОН України Галина Коломоєць зазначила, що проект має за мету об'єднати зусилля батьківських організацій, освітянської громадськості, представників шкільної адміністрації та органів управління освітою для активізації руху свідомого батьківства.

Викладач кафедри освітньої політики ЛІППО Ольга Банах зазначила, що зараз спостерігається ситуація, коли імпульси на реформу йдуть з центру (є різні пропозиції від МОН, експертних груп, готуються проекти законів, видаються та надсилаються на місця накази та розпорядження), та нерідко на місцях ці ініціативи згасають в силу різних причин: бюрократичного опору, інерції, небажання ускладнювати життя тощо. Разом з тим поступово виникає «рух з місць», ініційований насамперед батьками. До цього руху долучаються також найбільш активні директори шкіл представники органів управління освітою, зацікавлені в реформах у галузі. Є також Інститути післядипломної педагогічної освіти, які готові сприяти організації діалогу між батьками, школою, директорами, органами управління освітою.

Підсумовуючи обговорення та пропозиції учасники заходу окреслили наступні важливі кроки щодо  змін у сфері материнства та батьківства, а саме: ініціювати створення Центрів свідомого батьківства, як майданчиків для  зростання батьківської свідомості та взаємодії батьків з усіма інституціями суспільства, застосовуючи цікаві, креативні, сучасні підходи та форми співпраці.

Сім’я – це основа суспільства, а сідоме батьківство це основа здорової нації.