30 березня 2023 року у cередній загальноосвітній школі №95 Львівської міської ради відбувся тренінг «Дезінформація під прицілом критичного мислення», який провела Ірина Суховерська, завідувачка кабінету інформаційно-комунікаційної діяльності, доцентка кафедри суспільствознавчої освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидатка історичних наук.
Далі29 березня 2023 року на базі ліцею №66 Львівської міської ради (директорка Оксана Назар) відбулася робоча зустріч учителів математики та мовно-літературної освітньої галузі 6 класів пілотних закладів освіти Львівщини з регіональними координаторами впровадження НУШ у базовій освіті.
Далі29 березня 2023 року у КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Стрийської міської ради Львівської області відбувся тренінг «7 кроків до злагодженої роботи учнівського самоврядування у закладі загальної середньої освіти».
ДаліУ Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стартував постійний семінар «Сучасні технології творення художнього образу в навчальному процесі» для учителів, що викладають міжгалузевий інтегративний курс «Драматургія і театр».
Далі23 березня у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся Другий освітній форум «НУШ в реаліях 2023: пріоритети, виклики, шляхи впровадження», який організувала кафедра педагогіки.
Далі23 березня 2023 року в ЛОІППО відбувся семінар керівників закладів позашкільної освіти Львівської області, організований кабінетом координаційно-методичної діяльності.
ДаліЩо може зробити учнів успішними у вивченні англійської мови? Які вміння дитині потрібно сформувати, аби розвинути власну індивідуальність та відчути здатність спілкуватись захоплено, натхненно?
ДаліНіхто з наших проповідників дотепер не проповідував будувати самого себе. Я думаю – як українець маю збудувати сам себе. Коли ми збудуємо себе як націю, то й досягнення наші (ракети, літаки) перейматимуть від нас. Я не хочу брати приклад з гіршого від себе, я беру приклад з ліпшого і пробую бути ліпшим. Як українець я хочу бути ліпшим. Коли людина себе поліпшить, вона поліпшить долю свого народу. Це моє бажання, і тому я є такий, який є…
Петро Яцик
Його називають однією з найцікавіших постатей ХХ століття: простий бойківський хлопець із Карпат, який у чужині став успішним, завжди мав відчуття обов’язку перед рідною стороною. Петро Яцик вважав, що найбільш ефективно і перспективно вкладати гроші в освіту, він популяризував українську історію, мову і науку, інвестував зароблені гроші у знання про Україну.
Він був одним із меценатів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), «Енциклопедії українознавства», Центру досліджень історії України при Альбертському університеті (Канада), Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті. Він заснував спеціальний український відділ при Колумбійському університеті (США), Міжнародний конкурс знавців української мови, метою якого є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді.
28 січня 2023 року для юних мовознавців Львівщини проведено ІІІ (обласний) етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь більше трьохсот конкурсантів. Здобувачі освіти, переможці районних етапів конкурсу, змагалися на краще написання творчої роботи, виконання мовних завдань.
Переможці, які посядуть 1-3 місця (27 осіб), стануть учасниками фінального етапу, який відбудеться у березні.
Учасників ІІІ (обласного) етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика цьогоріч приймали заклади загальної середньої освіти: гімназія №1 м. Червонограда, Ясенівський заклад загальної середньої освіти I-III ступенів з дошкільним підрозділом Золочівського району, Стрийський ліцей імені Івана Франка, Бориславський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1, Новокалинівський ліцей, Новояворівський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2, Львівський університет банківської справи, СЗШ № 62 м. Львова.
Висловлюємо вдячність керівникам органів управління освітою районів, територіальних громад, дирекціям шкіл, відповідальним особам за належну організацію проведення конкурсу, педагогам-словесникам ‒ за підготовку дітей, членам журі ‒ за перевірку робіт.
Повага до своєї Вітчизни починається з рідного Слова. Кажуть, що колись один з мудреців вибудував своєрідну шкалу людських радостей. У цьому переліку були багатство, любов, слава, влада. І на вершині цієї шкали сіяла величним світлом вища радість – це радість творчості, колискою якої є рідна мова, яка повинна бути найвищою цінністю кожного українця.
Марія Деленко, методистка кабінету
координаційно-методичної діяльності
КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»