Мандрівка до Кобзаря

15.07.2019

Традиційними стали в кінці навчального року в ЛОІППО подорожі Україною. Так, у червні цього року, працівники інституту вшанували дорогі для кожного українця «стежки-дороги», якими ходив Тарас Григорович Шевченко.

Дідова хата в Моринцях, батьківська оселя та хата дяка у  Керелівці навіювали спогади про шкільні роки, коли ми вперше пізнаючи Шевченка, уявляли собі ці місця. Всі села, де пройшло дитинство поета (Моринці, Керелівка, Будище, Вільшана) у 1992 році були об’єднані у Державний Національний історико-культурний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка». Цікавими та зворушливими  були розповіді молодшого наукового співробітника Моринського меморіального заповідника Суржка Станіслава Володимировича та головного зберігача фондів у с. Шевченко Дмитерко Ольги Іванівни.

Гостинно нас прийняли у ВСП Шевченківський  коледж  Уманського Національного університету садівництва за що висловлюємо щиру вдячність директору Потабенко Оленсандру Анастасійовичу та заступнику директора з виховної роботи Павловій Людмилі Олександрівні.

Закінчилася наша подорож на могилі Тараса Шевченка, де його невмирущі слова «кайдани порвіте і вражою злою кров’ю волю окропіте» чуються надзвичайно актуально.

Подорож, ініційована профспілковою організацією, була підтримана дирекціями Львівського та Черкаського ОІППО та Черкаським департаментом науки і освіти, за що їм висловлюємо свою вдячність.

Голова профспілки ЛОІППО  Занік Г.В.