Медіаосвіта – головні ліки від медіастресу

06.11.2019

Медіаосвітня тематика у наш час стає щоразу актуальнішою і ставить на порядок денний питання захисту людини від неконтрольованого споживання величезних обсягів інформації.

У зв’язку з цим методистка кабінету інформаційно-видавничої діяльності ЛОІППО Марія Костецька 5 листопада 2019 року провела перший семінар із циклу семінарів з медіаграмотності для педагогічних працівників різних категорій ЗНЗ Львівщини.   

З приходом високих технологій поняття грамотності стає набагато ширшим. Інтернет дає не тільки можливість для розвитку здібностей, покращення знань та розширення кола інтересів, але й містить у собі реальні загрози. Соціальні мережі впливають на кожну людину, на процес формування її поведінки. Інформація в Інтернеті неперевірена й ніхто не несе відповідальності за сприйняття спотвореного контенту. Сьогодні необхідність пошуку, передавання, опрацювання та аналізу інформації особливими методами і технологіями ставить принципово нові завдання перед системою освіти, диктує нові вимоги і до вчителя, і до учня.

Навчання з медіаграмотності  забезпечує належний рівень критичного мислення педагогів, вміння декодувати, аналізувати та оцінювати отриману інформацію, розпізнавати пропаганду та захищатися від маніпулятивного впливу медіа. Спираючись на розроблені IREX та перевірені на практиці методики медійної та інформаційної грамотності, це навчання допомагає розвинути ефективну сталу модель інтеграції навичок критичного сприйняття інформації в навчальний процес загальної середньої освіти.

Перша наша зустріч відбулася у теплій та затишній атмосфері Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука. Усі учасники семінару отримали у подарунок від керівництва бібліотеки квитки на виставку «Геній Леонардо да Вінчі», за що ми їм дуже вдячні.