Медіаосвіта для педагогів-природничників

07.09.2020

Реалізація Концепції «Нова українська школа» потребує ретельної методологічної й методичної підготовки вчителів, ресурсного забезпечення. Формуванню критичного мислення школярів і навичок медіаграмотності була присвячена 20 Літня школа медіаосвіти і медіаграмотності Академії української преси, яка відбулася у Києві  24-26 серпня 2020 року у межах проєкту USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. У матеріалах авторської групи, до складу якої, зокрема, увійшли представники природничої освіти Микита Каліберда та Руслан Шаламов,  чітко окреслено основні  вимоги до вчителя:  фасилітацію та відсутність критиканства, аргументування своєї позиції,  обговорення емоцій та реакцій.

Особливий інтерес викликала робота команди авторів методичного комплексу «Медіаграмотність в природничих науках» – Олексія Григоровича, Зої Філончук,  Руслана Шаламова,  Микити Каліберди,  в якому йдеться про інтеграцію медіаграмотності у природознавство.  Ми дуже вдячні організаторам Літньої школи за цікаву лектуру, ресурсні матеріали,  створення дружньої атмосфери співробітництва.

Заняття відзначалися високим рівнем науковості та методичної грамотності. Їх проводили:  президент АУП Валерій Іванов, Голова Комісії з журналістської етики, журналіст, редактор, радіоведучий Андрій Куликов, тренер з медійної грамотності,  директор з програмної діяльності ГО «Інтерньюз-Україна» Андрій Кулаков, завідувач кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського ОІППО імені К. Ушинського Олександр Мокрогуз. Цікавим досвідом упровадження медіаграмотності в освітній процес  поділилися: Оксана Волошенюк, менеджер АУП,  Микита Каліберда, Руслан Шаламов, директор із методичної роботи (ТО "Соняшник"), Наталія Гудкова, доцент ДЕА ПОУ та інші.

Учасники 20-ї Літньої школи: Н. І. Новикова, професор КПМО КЗ ЛОР «ЛОІППО», К. М.  Глазунова, доцент КПП КЗ ЛОР «ЛОІППО».