Нарада директорів обласних ОІППО у Львові

15.05.2017

У рамках робочої наради з питань реформування і розвитку середньої, професійно-технічної та вищої школи , що її проводило МОН України 12 травня  2017 року,  у складі міністра освіти Лілії Гриневич, заступника міністра Павла Хобзея, начальників окремих департаментів , начальників відділів МОН України,   у Львівському ОІППО упродовж трьох годин (з 15.00 год. до 18.00 год.) відбувся конструктивний обмін думками координатора  проекту  «Нова українська школа, Простір освітніх змін» Романа Шияна за участю співорганізаторів, спонсорів проекту Наталії Софій та Олега Процака,  членів робочої групи з розробки  нового стандарту початкової освіти  з ректорами (директорами ) обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти  України.

            Учасники  дискусії  виробили послідовні конкретні кроки  в організації на місцях пілотування проекту, що розпочнеться з 1 вересня 2017 року у 100 школах України (по 4 школи у кожній області). У цих 4 школах два вчителі перших класів, а, отже, 200 учителів в Україні, пілотуватимуть інтегрований підхід в організації навчальної діяльності першокласників.

         Очевидно, що все не так просто: стислі терміни, непідготовлені до такої форми навчання вчителі, відсутність на сьогодні відповідного навчально-методичного забезпечення, певний внутрішній, а часто й зовнішній спротив дорослих пропонованій новизні, що народилася , до речі,  не «у верхах», а у прогресивних учительських і батьківських спільнотах  та ін.. Всі  присутні виявили глибоке розуміння цих та інших викликів, що виникнуть у процесі роботи. Але  рівень наших побоювань понизився з огляду на майже одностайну переконаність учасників наради  у необхідності пропонованих змін для розбудови Нової української школи.

         Дякуємо усім, хто долучився до підготовки і проведення  робочої наради на всіх її площадках.

         Переконані, що тільки разом – велика освітянська і ще більша батьківська громада -    створять для молодших школярів не одну «ШКОЛУ РАДОСТІ»!!! 

          Успіхів нам усім!

                                                                                 Марія Барна,

завідувач кафедри педагогіки Львівського ОІППО,

член робочої групи з розробки нових

стандартів початкової освіти,

учасник робочої наради  12 травня 2017 р.