Науково-практична конференція «Класики літератури в сучасному прочитанні»

11.04.2019

10 квітня 2019 року кафедра гуманітарної освіти ЛОІППО провела обласну науково-практичну конференцію «Класики літератури в сучасному прочитанні». Метою конференції стало відзначення і вшанування пам’ятних дат, ювілеїв видатних українських і зарубіжних письменників, які зробили важливий внесок у розвиток мови, літературного багатства та становлення національного духу; розгляд письменників-ювілярів під сучасним кутом зору; пошук інноваційних прийомів і видів аналізу для сучасного прочитання творів класиків-ювілярів.

З вітальним словом до учасників конференції звернулась заступник директора з наукової роботи ЛОІППО Наталія Пастушенко, яка провела паралель між загальнолюдською проблематикою творів письменників-класиків і сучасністю, акцентувавши увагу на душорятівній функції мистецтва художнього слова. Завідувач кафедри гуманітарної освіти Анна-Марія Богосвятська пригадала актуальні теми конференцій попередніх років і побажала учасникам плідної роботи і несподіваних відкриттів. Старший викладач кафедри гуманітарної освіти Людмила Ковальова була модератором наукового заходу.

Присутні – учителі української мови та літератури, а також учителі зарубіжної літератури – послухали 18 доповідачів. У виступах прозвучали імена видатних письменників-ювілярів 2019 року: Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Олени Пчілки, Миколи Гоголя, Богдана-Ігоря Антонича, Ярослава Стельмаха, Ернеста Гемінґвея, Фрідріха Шиллера, Шолом-Алейхема, Ясунарі Кавабата та ін. Доповідачі розкрили не тільки маловідомі сторінки біографії названих авторів, а й познайомили присутніх з новими формами і методами роботи з творами письменників-ювілярів на уроках літератури.