Навчально-практичний семінар для практичних психологів та педпрацівників ЗДО «Використання елементів пісочної терапії в програмі «Афлатот»

24.10.2019

23 жовтня 2019 року  відбувся навчально - практичний семінар для практичних психологів та педагогічних працівників ЗДО на тему: «Використання елементів пісочної терапії  в програмі «Афлатот».

Пісочна терапія - одна з найбільш цікавих і перспективних методик психотерапії. Заснована вона на юнгианскому психоаналітичному підході, який полягає у тому що психіка людини володiє власним внутрішнім імунітетом і має в собі всі необхідні ресурси до самовідновлення після психотравм. Елементи пісочної терапії практичні психологи закладів дошкільної освіти використовують у програмі соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот». 

Методист КППСР ЛОІППО Л.В.Зеленко наголосила, що дієвим  інструментарієм у діагностичній та корекційній роботі практичного психолога  з дошкільниками є пісочна терапія. Поряд із природнім матеріалом використовується в іграх кінетичний пісок та  моделін.  Гармонійний розвиток особистості дитини у період дошкільного дитинства та шкільного навчання – основа подальшого її успіху в умовах безперервної освіти впродовж дорослого життя. Під час сеансу пісочної терапії дитина проживає маленьке життя. Без заборон і без обмежень має можливість відчути, що таке  свобода думки, свобода дій, свобода вибору

На семінарі психологи практично ознайомилися із елементами  психотерапії на піску, зокрема взяли участь у майстер – класі  щодо ігор з моделіном « Афлатунчик-друг дітей».