Запрошуємо всіх зацікавлених осіб на наші нові вебінари:
- «Особливості планування освітнього процесу з фізичної культури» (10 серпня 2022 року);
- «Новітні варіативні модулі навчальної програми» (11 серпня 2022 року).
ДаліАвторський колектив під керівництвом Галини Сохань, завідувачки кафедри суспільствознавчої освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, розробив нову навчальну програму з «Основ християнської етики» для учнів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти.
ДаліПродовжуємо популяризувати науку, наукові відкриття та дослідження. Минулого тижня в режимі он-лайн відбулось чергове засідання учасників постійнодіючого семінару учителів біології, який організовує та модерує Марія Лазорко, викладачка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».
Далі4 липня 2022 року розпочала роботу творча майстерня «Використання онлайн-сервісів для реалізації діяльнісного підходу на уроках історії в НУШ» під керівництвом Ірини Васильків, старшої викладачки кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».
Далі30 червня 2022 року на базі ЗДО №135 (дитячий садок «Святого Миколая») відбувся семінар-практикум про наступність між першою і початковою ланками освіти, в якому взяла участь Ольга Банах, старший викладач кафедри педагогіки КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».
Далі30 червня 2022 року відбувся круглий стіл «Дезінформація під прицілом медіаграмотності у період широкомасштабної війни: відповідь на виклики» за підсумками волонтерського проєкту департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації та КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».
Далі16 червня 2021 року був проведений семінар «Нові підходи у викладанні християнської етики в закладах загальної середньої освіти». У семінарі взяли участь педагогічні працівники Львівщини.
Галина Сохань, доцентка кафедри суспільствознавчої освіти, ознайомила педагогів із нормативно-правовим забезпеченням викладання предметів морального спрямування в освітніх закладах (добровільність у виборі предмета, письмова згода батьків, наявність вчителя-фахівця і методичне забезпечення з грифом МОН України). Також розглянули питання компетентнісного, інтегрованого, креативного підходів у навчанні.
Дуже важливим був методичний досвід інших областей. Світлана Сміх, методистка Івано-Франківського ОІППО, представила методичні доробки Прикарпаття. Олена Рогова, професорка КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР», розказала, як вивчають предмети морального спрямування у школах Дніпропетровщини, презентувала власні підручники з християнської етики. Олег Подгаєц поділився досвідом вивчення християнської етики у школах Одещини. Наталя Сайберт із Закарпаття, яка декілька років тому обрала курси підвищення кваліфікації з християнської етики саме в ЛОІППО, поділилася методикою використанням вправ для створення доброзичливої атмосфери на уроці. Від Надії Долі, редакторки журналу «Слово вчителю», учасники семінару дізналися про рубрики журналу, його змістове наповнення. Назар Дуда, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ, представив інтерактивний дидактичний матеріал на етичну тематику.
Надзвичайно цікавими були виступи педагогів Львівщини. Марія Пономарьова поділилася досвідом викладання християнської етики у школах Яворівщини. Ірина Кушнір розповіла про те, як з учнями заснувала біблійний ботанічний мінісад у школі. Галина Кравчук розказала про SТЕМ-освіту і уроки християнської етики, квест-уроки запропонувала Ірина Монастирська, інтегровані задачі – Лариса Рой.
Як працювати в полікультурному, полірелігійному середовищі розповіла Мирослава Гусак. Марія Воєвода представила свій блог. Наталія Гудзар, Леся Кураш, Станіслава Чміль поділилися власними дидактичними вправами.
У підсумку понад п’ятдесят учасників семінару висловили сподівання на частіші зустрічі для обговорення нових методик у викладанні предметів морального спрямування.