Нові підходи у викладанні християнської етики в закладах загальної середньої освіти

18.06.2021

16 червня 2021 року був проведений семінар «Нові підходи у викладанні християнської етики в закладах загальної середньої освіти». У семінарі взяли участь педагогічні працівники Львівщини.

Галина Сохань, доцентка кафедри суспільствознавчої освіти, ознайомила педагогів із нормативно-правовим забезпеченням викладання предметів морального спрямування в освітніх закладах (добровільність у виборі предмета, письмова згода батьків, наявність вчителя-фахівця і методичне забезпечення з грифом МОН України). Також розглянули питання компетентнісного, інтегрованого, креативного підходів у навчанні.

Дуже важливим був методичний досвід інших областей. Світлана Сміх, методистка Івано-Франківського ОІППО, представила методичні доробки Прикарпаття. Олена Рогова, професорка КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР»,  розказала, як вивчають предмети морального спрямування у школах Дніпропетровщини, презентувала власні підручники з християнської етики. Олег Подгаєц поділився досвідом вивчення християнської етики у школах Одещини. Наталя Сайберт із Закарпаття, яка декілька років тому обрала курси підвищення кваліфікації з християнської етики саме в ЛОІППО, поділилася методикою використанням вправ для створення доброзичливої атмосфери на уроці. Від Надії Долі,  редакторки журналу «Слово вчителю», учасники семінару дізналися про рубрики журналу, його змістове наповнення. Назар Дуда, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ, представив інтерактивний дидактичний матеріал на етичну тематику.

 Надзвичайно цікавими були виступи педагогів Львівщини. Марія Пономарьова поділилася досвідом викладання християнської етики у школах Яворівщини. Ірина Кушнір розповіла про те, як з учнями заснувала біблійний ботанічний мінісад у школі. Галина Кравчук розказала про SТЕМ-освіту і уроки християнської етики, квест-уроки запропонувала Ірина Монастирська, інтегровані задачі – Лариса Рой.

Як працювати в полікультурному, полірелігійному середовищі розповіла Мирослава Гусак. Марія Воєвода представила свій блог. Наталія Гудзар, Леся Кураш, Станіслава Чміль поділилися власними дидактичними вправами.

У підсумку понад п’ятдесят учасників семінару висловили сподівання на частіші зустрічі для обговорення нових методик у викладанні предметів морального спрямування.