25 лютого 2021 року кафедра гуманітарної освіти провела поетичні читання з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови. У вступному слові доцент кафедри Оксана Дільна зосередила увагу на визначеннях поняття «рідна мова», що зустрічаються у наукових дослідженнях, охарактеризувала три основні концепції «рідної мови» і зачитала поезію «Рідна мова» Антона Могильницького, якого Івана Франко вважав одним з «перших будителів руського духа в Галичині».
Далі24 лютого в системі ZOOM відбулося засідання обласного методичного об’єднання керівників гуртків науково-технічного напряму. Відповідальною за організацію та проведення наради була методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Світлана Тупись.
Далі19 лютого в системі ZOOM відбулося засідання журі обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2021 р.». Відповідальною за проведення конкурсу була методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Світлана Тупись.
Далі20 – 21 лютого 2021 року відбулася Друга Міжнародна педагогічна стрітенська онлайн конференція «Освітнє Дитинство в 20-х роках ХХІ ст.: виклики та можливості». Провідною ідеєю конференції були слова славетного українського педагога Василя Сухомлинського: «Наша праця – формування людини, і це покладає на нас особливу відповідальність, яку ні з чим не зіставити».
Далі18 лютого відбувся онлайн-семінар «Навчально-методичні комплекти для викладання історії у 7-х та 8-х класах». Його учасниками стали вчителі історії Львівщини, методисти, науковці, адміністратори закладів освіти. У двох зустрічах (о 16 год та о 18 год), що тривали кожна по три стандартні zoom-конференції, спілкувалися понад 140 осіб.
Далі18 лютого 2021 року кафедра гуманітарної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» спільно зі Львівським обласним будинком учителя провели обласну науково-практичну конференцію «Леся Українка: сила таланту і духу». Таким чином освітяни Львівщини долучилися до відзначення 150-річчя від дня народження письменниці.
ДаліУ межах Договору про співпрацю між містами Львовом та Краковом, який, зокрема, передбачає розвиток співробітництва між освітніми установами, Інститут філософії та соціології Педагогічного університету в Кракові та Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти у 2020 році провели соціологічне дослідження.
Далі18 лютого 2021 року кафедра гуманітарної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» спільно зі Львівським обласним будинком учителя провели обласну науково-практичну конференцію «Леся Українка: сила таланту і духу». Таким чином освітяни Львівщини долучилися до відзначення 150-річчя від дня народження письменниці.
Роботу конференції відкрила літературознавиця і лесезнавиця Валентина Прокіп (кандидат філологічних наук, наукова співробітниця відділу літератури Інституту українознавства ім. І. Крипʾякевича). Пані Валентина ознайомила учасників з новими виданнями творів Лесі Українки. Поділилася власним досвідом з укладання і підготовки до друку листів письменниці.
Учителька української мови та літератури СЗШ №3 м. Трускавця Ганна Ковалишин детально розповіла про формування Лесі Українки як особистості, зосередивши увагу на оточенні письменниці, її освіті, самоосвіті й самовихованні. А керівниця гуртка «Художнє слово» Мостиського будинку дитячої та юнацької творчості Марія Сіногач охарактеризувала тематичне розмаїття художніх творів, які вивчають у сучасній школі, наголосивши на виховних і дидактичних властивостях творів Лесі Українки.
Учителька української мови та літератури ОЗ «Рудківська СЗШ І-ІІІ ст. ім. В. Жеребного» Самбірського району Ганна Лазоряк поділилася власними педагогічними цікавинками і розповіла про особливості вивчення драматичної поеми «Бояриня». Доповідачка зосередила увагу на зміні та розширенні освітнього простору під час роботи над цим твором, а саме: відвідини музеїв, театрів, форму видавців того. Учителька доповнила свою доповідь інноваційною презентацією, яка, на думку доповідачки, є необхідним інструментом для роботи з «мережевим» учнем.
Ґрунтовну методичну розробку «Інноваційні методи аналізу поетичних творів Лесі Українки» представила колегам Мирослава Кулієвич, учителька української мови та літератури Рава-Руського ліцею Жовківського району, кандидат філологічних наук. Розповіла про нові прийоми аналізу поезії, що мають зацікавити сучасного і вибагливого учня, який не завжди розуміє художні поетичні образи, а тому неохоче читає вірші.
Про мовотворчість Лесі Українки, а особливо про її роль в інтелектуалізації української літературної мови кінця ХІХ – початку ХХ століття розповіла Оксана Дільна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри гуманітарної освіти ЛОІППО.
Не оминули увагою питання міжпредметних звʾязків. Зокрема, учителька хімії та біології ліцею ім. Лесі Українки №4 м. Дрогобича Марія Карпінець розповіла про власні пошуки і цікаві спостереження.
Оргкомітет конференції щиро дякує всім учасникам за цікаві доповіді й дискусії, а також за чудову нагоду вплести ще одну квітку у вінок на пошанування ЛЕСІ УКРАЇНКИ.