Обласна науково-практична конференція «Леся Українка: сила таланту і духу»

19.02.2021

18 лютого 2021 року кафедра гуманітарної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» спільно зі Львівським обласним будинком учителя провели обласну науково-практичну конференцію «Леся Українка: сила таланту і духу». Таким чином освітяни Львівщини долучилися до відзначення 150-річчя від дня народження письменниці.

Роботу конференції відкрила літературознавиця і лесезнавиця Валентина Прокіп (кандидат філологічних наук, наукова співробітниця відділу літератури Інституту українознавства ім. І. Крипʾякевича). Пані Валентина ознайомила учасників з новими виданнями творів Лесі Українки. Поділилася власним досвідом з укладання і підготовки до друку листів письменниці.

Учителька української мови та літератури СЗШ №3 м. Трускавця Ганна Ковалишин детально розповіла про формування Лесі Українки як особистості, зосередивши увагу на оточенні письменниці, її освіті, самоосвіті й самовихованні.  А керівниця гуртка «Художнє слово» Мостиського будинку дитячої та юнацької творчості Марія Сіногач охарактеризувала тематичне розмаїття художніх творів, які вивчають у сучасній школі, наголосивши на виховних і дидактичних властивостях творів Лесі Українки.

Учителька української мови та літератури ОЗ «Рудківська СЗШ І-ІІІ ст. ім. В. Жеребного» Самбірського району Ганна Лазоряк поділилася власними педагогічними цікавинками і розповіла про особливості вивчення драматичної поеми «Бояриня». Доповідачка зосередила увагу на зміні та розширенні освітнього простору під час роботи над цим твором, а саме: відвідини музеїв, театрів, форму видавців того. Учителька доповнила свою доповідь інноваційною презентацією, яка, на думку доповідачки, є необхідним інструментом для роботи з «мережевим» учнем.

Ґрунтовну методичну розробку «Інноваційні методи аналізу поетичних творів Лесі Українки» представила колегам Мирослава Кулієвич, учителька української мови та літератури Рава-Руського ліцею Жовківського району, кандидат філологічних наук. Розповіла про нові прийоми аналізу поезії, що мають зацікавити сучасного і вибагливого учня, який не завжди розуміє художні поетичні образи, а тому неохоче читає вірші.

Про мовотворчість Лесі Українки, а особливо про її роль в інтелектуалізації української літературної мови кінця ХІХ – початку ХХ століття розповіла Оксана Дільна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри гуманітарної освіти ЛОІППО. 

Не оминули увагою питання міжпредметних звʾязків. Зокрема, учителька хімії та біології ліцею ім. Лесі Українки №4 м. Дрогобича Марія Карпінець розповіла про власні пошуки і цікаві спостереження.

Оргкомітет конференції щиро дякує всім учасникам за цікаві доповіді й дискусії, а також за чудову нагоду вплести ще одну квітку у вінок на пошанування ЛЕСІ УКРАЇНКИ.