Обласне засідання професійної спільноти керівників гуртків еколого-натуралістичного напряму

13.05.2022

На засіданні обговорили важливі питання особливостей організації роботи гуртків біологічного та екологічного профілів в умовах воєнного стану, а саме: застосовування форм дистанційного навчання, проведення нестандартних майстер-класів, віртуальних квестів та екодослідництва; організація освітнього процесу та активного проведення дозвілля для вихованців ЛОЦЕНТУМ та дітей з числа внутрішньо переміщених осіб на базі контактного зоокуточка «Дружній до дітей»; застосування корекційних занять та тренінгів (терапія малюнком, ігрова терапія) тощо.

Учасниками заходу було 49 керівників гуртків еколого-натуралістичного напряму закладів позашкільної освіти Львівщини та працівники закладів загальної середньої освіти. Координувала роботу засідання Світлана Тупись, методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».

Андрій Федорович, завідувач відділу біології та екології КЗ ЛОР «Львівський  обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», розповів про організацію освітнього процесу у період воєнного часу, особливості використання освітніх платформ та інструментів у гуртковій роботі, проведення майстер-класів, екскурсій, екодослідженнь, благодійних акцій «Збережемо первоцвіти», «День зустрічі птахів», залучення вихованців до конкурсів, посадки рослин, лозоплетіння, виготовлення оберегів для воїнів, відзначення пам’ятних дат тощо. 

Оксана Кирилів, директорка Стрийської  міської СЮН, поділилася досвідом організації безпечного освітнього середовища, роботою з дітьми тимчасово переміщених осіб та їхніми батьками, залучення їх до виготовлення Великодніх кошиків, ангеликів, прикрашання Великоднього дерева з використанням природного матеріалу, залучення до посадки дерев, міської толоки для участі у громадському суспільному житті, проведення майстер-класів з виготовленням ляльок-мотанок.

Оксана Скороход, методистка центру еколого-натуралістичної  творчості учнівської  молоді  м. Червоноград, наголосила, що пріоритетом у роботі їхнього закладу є співпраця з освітніми закладами міста Червоноград. Вона розповіла про організацію роботи з дітьми тимчасово переміщених осіб, яких вони ознайомлюють з правильним харчуванням для дітей, займаються разом з ними та їхніми батьками випіканням і розмалюванням пряників для військових, висадкою лікарських рослин: м’яти, чебрецю, меліси, материнки, проводять екскурсії, брейг-ринги тощо.  

Тарас Чапак, керівник гуртка КЗ ЛОР  «Львівський  обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», працівник зоокуточка «Дружній до дітей» ознайомив учасників засідання з роботою закладу, окреслив вміння контактувати з дітьми та дорослими в середовищі тваринного світу; розказав про правильний догляд та поводження з тваринами, їхній режим харчування. Його заклад також активно працює з тимчасово переміщеними особами, для них організовуються екскурсії, проводяться майстер-класи, залучаються фахівці різного профілю, організовуються цікаві та змістовні дозвілля.

Під час обговорення доповідей всі учасники ділились досвідом роботи у період воєнного часу та міркували про можливість проведення заходів еколого-натуралістичного напряму в режимі онлайн.