Вишиванка — це символ здоров’я та краси, щасливої долі й родової пам’яті, порядності й чесності, любові та святковості. Вишиванка – це оберіг українців!
Далі12 травня 2022 року відбувся круглий стіл «Діяльність психологічної служби системи освіти Львівської області в умовах військового стану: досвід і проблеми».
Далі11 травня 2022 року на платформі ZOOM КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» спільно з КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» провели обласне засідання професійної спільноти еколого-натуралістичного напряму «Алгоритм організації освітнього процесу у творчих учнівських об’єднаннях еколого-натуралістичного напряму в умовах воєнного стану».
ДаліУ травні 2022 року на платформі ZOOM відбувся цикл наукових семінарів для вчителів біології «Наукова освіта як основа формування інноваційної компетентності та наукового мислення».
Далі11 травня 2022 року відбулася нарада директорів та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників Львівщини, на якій обговорили напрямки співпраці між центрами професійного розвитку педагогічних працівників, а також перспективи та можливості удосконалення форм і методів виховної роботи.
Далі11 та 12 травня 2022 року відбулися онлайн-семінари «Про підготовку аналітичної довідки щодо діяльності психологічної служби і впровадження програми «Автоматизована інформаційна система «Я-психолог» для відповідальних за психологічну службу в територіальних громадах, центрах професійного розвитку педагогічних працівників області, фахівців психологічної служби закладів освіти обласного підпорядкування, практичних психологів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації.
ДаліЗа ініціативи кафедри практичної психології КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» започатковано низку семінарів для фахівців психологічної служби, присвячених визначенню базових понять (криза, стрес, травма), поведінковим реакціям на стрес, механізмам утворення травми, етапам та особливостям посттравматичних станів, переживанню втрати як психотравмуючої ситуації.
ДаліНа засіданні обговорили важливі питання особливостей організації роботи гуртків біологічного та екологічного профілів в умовах воєнного стану, а саме: застосовування форм дистанційного навчання, проведення нестандартних майстер-класів, віртуальних квестів та екодослідництва; організація освітнього процесу та активного проведення дозвілля для вихованців ЛОЦЕНТУМ та дітей з числа внутрішньо переміщених осіб на базі контактного зоокуточка «Дружній до дітей»; застосування корекційних занять та тренінгів (терапія малюнком, ігрова терапія) тощо.
Учасниками заходу було 49 керівників гуртків еколого-натуралістичного напряму закладів позашкільної освіти Львівщини та працівники закладів загальної середньої освіти. Координувала роботу засідання Світлана Тупись, методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».
Андрій Федорович, завідувач відділу біології та екології КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», розповів про організацію освітнього процесу у період воєнного часу, особливості використання освітніх платформ та інструментів у гуртковій роботі, проведення майстер-класів, екскурсій, екодослідженнь, благодійних акцій «Збережемо первоцвіти», «День зустрічі птахів», залучення вихованців до конкурсів, посадки рослин, лозоплетіння, виготовлення оберегів для воїнів, відзначення пам’ятних дат тощо.
Оксана Кирилів, директорка Стрийської міської СЮН, поділилася досвідом організації безпечного освітнього середовища, роботою з дітьми тимчасово переміщених осіб та їхніми батьками, залучення їх до виготовлення Великодніх кошиків, ангеликів, прикрашання Великоднього дерева з використанням природного матеріалу, залучення до посадки дерев, міської толоки для участі у громадському суспільному житті, проведення майстер-класів з виготовленням ляльок-мотанок.
Оксана Скороход, методистка центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді м. Червоноград, наголосила, що пріоритетом у роботі їхнього закладу є співпраця з освітніми закладами міста Червоноград. Вона розповіла про організацію роботи з дітьми тимчасово переміщених осіб, яких вони ознайомлюють з правильним харчуванням для дітей, займаються разом з ними та їхніми батьками випіканням і розмалюванням пряників для військових, висадкою лікарських рослин: м’яти, чебрецю, меліси, материнки, проводять екскурсії, брейг-ринги тощо.
Тарас Чапак, керівник гуртка КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», працівник зоокуточка «Дружній до дітей» ознайомив учасників засідання з роботою закладу, окреслив вміння контактувати з дітьми та дорослими в середовищі тваринного світу; розказав про правильний догляд та поводження з тваринами, їхній режим харчування. Його заклад також активно працює з тимчасово переміщеними особами, для них організовуються екскурсії, проводяться майстер-класи, залучаються фахівці різного профілю, організовуються цікаві та змістовні дозвілля.
Під час обговорення доповідей всі учасники ділились досвідом роботи у період воєнного часу та міркували про можливість проведення заходів еколого-натуралістичного напряму в режимі онлайн.