Обласний семінар «Навчи мене радости»

22.09.2022

У семінарі взяли участь понад 125 освітян, які обговорили як в умовах війни дарувати дітям радість та вчитись мистецтва радіти за них. Мета семінару: науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних працівників у їхній підготовці до роботи, спрямованої на розвиток у здобувачів освіти здібностей, компетентностей та наскрізних умінь, необхідних для соціалізації, свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності відповідно до запитів громадянського суспільства, установ і закладів освіти, потреб споживачів освітніх послуг, опанування педагогами основних ідей та засад менторства і тьюторства. Розробники: заступник директора, викладач кафедри освітньої політики Пазюк С.З., завідувач кафедри суспільствознавчої освіти Сохань Г.С., доцент кафедри суспільствознавчої освіти Суховерська І. І., провідний спеціаліст відділу освіти Жовківської міської ради Деревінська М.Б.

Галина Сохань, завідувачка кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», кандидатка філологічних наук, звернулась до учасників педагогічного форуму мотиваційним виступом «Вчимось мистецтву дарувати успіх іншим». Зокрема вона акцентувала на тому, що успіх примножується тоді, коли ним ми ділимося з іншими; розповіла також про те, що таке «ефект Матвія», і як наше оточення формує нас, впливає на наші цілі і досягнення, а також провела з аудиторією кілька тренінгових вправ.

Ірина Суховерська, завідувачка кабінету інформаційно-комунікаційної діяльності, доцентка кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», кандидатка історичних  наук, охарактеризувала міжособистісні навички спілкування у соціальних мережах крізь призму тьюторства, наголосивши на важливості соціально-емоційного навчання учнів, спрямованого навчити їх справлятися з емоціями у соціальних мережах. Вона провела з освітянами  декілька тренінгових  вправ для налагодження комунікації.

Валентина Загрева, начальниця управління Державної служби якості освіти у Львівській області, повідомила про результати сертифікації вчителів на Львівщині. Окремі учасники семінару отримали сертифікати проходження навчання «Інституційний аудит та розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти».

Своїм досвідом з учасниками також поділилися відома тележурналістка Марічка Падалко; психолог, викладач, тренер, розробник програм особистісного росту, тематичних тренінгів, профорієнтаційних ігор та квестів, розвиткових курсів, керівник та засновник Центру розвитку особистості «Унікум» Світлана Незабитовська; українська журналістка, ведуча телевізійних програм, викладач, кандидат наук із соціальних комунікацій, експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Параска Дворянин; шеф-редактор культурно-пізнавального журналу Lviv.UA Magazine, журналістка та ведуча, співогранізаторка та ідейна натхненниця культурно-мистецьких проєктів у Львові Марта Більська.

Марія Деревінська, провідний спеціаліст відділу освіти Жовківської міської ради, звернула увагу, що «досвід проведення схожих заходів показує, наскільки ця тема є потрібною та актуальною. Зацікавленість підвищенням кваліфікації тішить, бо саме ці люди тримають наш освітній фронт».