Обласний семінар для практичних психологів ЗДО «Використання інноваційних програм в роботі психологічної служби закладів дошкільної освіти»

24.11.2020

Одним із шляхів оновлення  змісту дошкільної освіти є впровадження  інноваційних програм, серед яких:  «Сприяння освіті. «ЛЕГО-конструювання» та «Афлатот».  Психологи ЗДО покликані дбати про фізичне і психічне здоров'я дітей, створювати умови, які сприяють їхньому емоційному благополуччю і забезпечують вільний і ефективний розвиток здібностей кожної дитини. Задля досягнення цих завдань, поряд з психологічним інструментарієм фахівець може використовувати інноваційні програми.

18.11.2020 року в ЛОІППО відбувся онлайн-семінар для практичних психологів ЗДО «Використання інноваційних програм в роботі психологічної служби ЗДО», на якому було надано методичні рекомендації стосовно  впровадження програм «Афлатот» та «ЛЕГО-конструювання». Завідувачка Навчально-методичного центру психологічної служби О. М. Приведа рекомендувала  використовувати ці ігри в діагностичній та корекційно-розвивальній роботі, бо саме через гру практичний психолог має змогу трансформувати негативні, травматичні події у житті дитини, гармонізувати її внутрішній світ, будувати нову реальність.

Методистка Навчально-методичного центру психологічної служби Л. В. Зеленко у своїй презентації показала, як практичні психологи ЗДО можуть використовувати інноваційні програми для формування і корекції психічних процесів у дітей, а саме – мислення, пам'яті, сприймання, уваги, уяви, а також, як можуть розвивати емоційно-вольову сферу, цілеспрямованість  у діяльності, вміння працювати в колективі.