Вишиванка — це символ здоров’я та краси, щасливої долі й родової пам’яті, порядності й чесності, любові та святковості. Вишиванка – це оберіг українців!
Далі12 травня 2022 року відбувся круглий стіл «Діяльність психологічної служби системи освіти Львівської області в умовах військового стану: досвід і проблеми».
Далі11 травня 2022 року на платформі ZOOM КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» спільно з КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» провели обласне засідання професійної спільноти еколого-натуралістичного напряму «Алгоритм організації освітнього процесу у творчих учнівських об’єднаннях еколого-натуралістичного напряму в умовах воєнного стану».
ДаліУ травні 2022 року на платформі ZOOM відбувся цикл наукових семінарів для вчителів біології «Наукова освіта як основа формування інноваційної компетентності та наукового мислення».
Далі11 травня 2022 року відбулася нарада директорів та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників Львівщини, на якій обговорили напрямки співпраці між центрами професійного розвитку педагогічних працівників, а також перспективи та можливості удосконалення форм і методів виховної роботи.
Далі11 та 12 травня 2022 року відбулися онлайн-семінари «Про підготовку аналітичної довідки щодо діяльності психологічної служби і впровадження програми «Автоматизована інформаційна система «Я-психолог» для відповідальних за психологічну службу в територіальних громадах, центрах професійного розвитку педагогічних працівників області, фахівців психологічної служби закладів освіти обласного підпорядкування, практичних психологів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації.
ДаліЗа ініціативи кафедри практичної психології КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» започатковано низку семінарів для фахівців психологічної служби, присвячених визначенню базових понять (криза, стрес, травма), поведінковим реакціям на стрес, механізмам утворення травми, етапам та особливостям посттравматичних станів, переживанню втрати як психотравмуючої ситуації.
ДаліМета семінару-тренінгу: забезпечення педагогів інструментарієм для формування навичок безконфліктного спілкування, а також організація безпечного освітнього середовища, спрямованого на розвиток і формування системи суспільних цінностей учнів, соціальної та конфліктної компетентності.
Участь у семінарі взяли 31 педагог області.
Тренінг проводили Світлана Тупись, методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» та Тетяна Демидова, заступниця директора, учителька зарубіжної літератури Городоцької загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №4 ім. Т. Кулєби та А. Одухи.
Програма тренінгу «Конфлікт - виклик часу. Кроки до порозуміння» розроблена на основі «Програми виховних годин «Я. Ми. Країна» з курсу «Культура добросусідства», що передбачала використання різноманітних онлайн-інтерактивних вправ для формування в учнів уміння оцінювати свою та іншу позицію в конфліктних ситуаціях і знаходити шляхи вирішення конфліктів; розвивати комунікативні навички; плекати дружні стосунки на засадах взаємоповаги, співробітництва і взаєморозуміння.
У програмі тренінгу були поєднані групові та індивідуальні форми роботи, застосування яких дозволить підліткам вчитися усвідомлювати себе, свої цілі та цінності, брати відповідальність за власні досягнення, розуміти свої помилки і при цьому спиратися на свої переваги та особливості.
Для практичного застосування та активної участі усіх учасників тренінгу були проведені вправи на інтерактивних дошках Jambord та Padlet, платформі AnswerGarden. Під час тренінгу переглядали уривки мультфільму Гаррі Бардіна «Конфлікт» та аналізували його, розглядали види конфліктів та причини їх виникнення, навчалися знаходити шляхи попередження суперечок, розробляли стратегію виходу з конфліктної ситуації та алгоритм вирішення конфлікту, працювали з ситуаціями, розвивали комунікативні здібності та вміння слухати, складали правила спілкування в конфліктних ситуаціях тощо.
До того ж класні керівники набули навички щодо того, як:
Варто наголосити на тому, що цей курс тренінгу спрямований на розвиток в педагогів компетентностей, які є необхідними для життя у сучасному світі.