Педагогічна різдвяна конференція

12.02.2020

7 – 9   лютого  2020 року   відбулася  Перша Всеукраїнська педагогічна різдвяна   конференція   «Українська школа в умовах гострих викликів ХХІ ст.: сталий клімат – духовний  гуманізм». Співорганізаторами заходу виступили: Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації,  КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Навчально-методичний центр освіти м.Львова, Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу,   Львівський обласний центр Гуманної Педагогіки,  Притулок для дітей Служби у справах дітей Львівської ОДА.

Лейтмотив конференції: «Скажімо Слово про Школу, яка є:  вогнищем духовності і моральності,  майстернею людяності, законодавицею якості життя,   дарителькою   Світла і могутності знань, берегинею культури і мови, сіячкою духовного і доброго.(Ш. Амонашвілі)

Провідна ідея: «Наша праця – формування людини, і це покладає на нас особливу відповідальність, яку ні з чим не зіставити» (В. Сухомлинський)

Мета конференції: осмислення розвитку вітчизняної школи в умовах гострих викликів ХХІ ст. і реформування освіти; напрацювання моделі школи  як культурно-освітнього зерна місцевої громади; обмін кращими напрацюваннями в царині організації шкільної життєдіяльності, укладення зв’язків для міжшкільної дружби та взаємодії, напрацювання моделей партнерських стосунків.

В роботі заходу взяли участь освітяни майже з усіх регіонів України. Засновники й керівники   закладів загальної середньої освіти та їх заступники, керівники органів управління освітою ОТГ, районів і міст, методисти інформаційно-методичних центрів освіти,   батьки  школярів зібрались у Львові, щоб обговорити питання розвитку освіти шкільної молоді. Організатори подбали про те, щоб   програма конференції була насиченою і змістовною.

Перший день почався з практико-орієнтованих екскурсій  до закладів загальної середньої освіти Львова, де в процесі живого спілкування відбувалися знайомство з колегами та обмін досвідом. Прийом гостей здійснили:  Винниківська загальноосвітня санаторна школа-інтернат; Початкова школа "Джерельце" Львівської міської ради; Креативна міжнародна дитяча школа" м. Львів; Львівська правнича гімназія; Львівська українська гуманітарна гімназія ім. О.Степанів з поглибленим вивченням українознавства та англійської мови; Ліцей "Інтелект" Львівської міської ради; НВК «Школа-гімназія «Шептицьких»; Початкова школа №53 Львівської міської ради; Початкова школа «Школа радості» Львівської міської ради. Після цього гості відвідали Музей історії українського жіночого руху; Державний меморіальний музей Михайла Грушевського; Шкільний музей при  Львівській СЗШ № 34 ім. М. Шашкевича; Національний музей у Львові ім. А.Шептицького; Український Католицький університет; Перший на Львівщині інтерактивний археологічний музей.А завершився день  панельною дискусією «Професійна освіта як екзаменатор готовності випускника школи  до навчання впродовж життя».

Всього з час конференції відбулось сім дискусій, кожна з яких викликала жваві обговорення в кулуарах заходу:  Малокомплектні школи: закрити не можна залишити», «Учитель і технологія: хто кого?», «Здорова школа – здорова нація», «Школа В. Сухомлинського: право на життя чи забуття?», «Академічна доброчесність: міф   чи дійсність», «Соціальний захист педагога: вижити можна, жити – ні?», «Міфи і реалії сучасного виховання». До участі в дискусіях були запрошені викладачі нашого інституту, інших вищих навчальних закладів Львова, політики, громадські діячі, педагоги з інших регіонів, тому обговорення питань було жвавим і цікавим.

Приємною несподіванкою став візит заступниці міністерки освіти і науки пані Любомири Мандзій. Презентація шляхів розвитку післядипломної освіти педагогів нікого не залишила байдужим,  тому запитань до неї було дуже багато. 

Концертні номери знайомили гостей з музичною палітрою різдвяного Львова.

В рамках конференції відбулося 13 майстер-класів і тренінгів.   Більш детальніше про конференцію можна прочитати в стрічці групи «Гуманна педагогіка України» в Фейсбуці https://www.facebook.com/groups/438225293202752/?ref=bookmarks.

 

Резолюція Першої Всеукраїнської педагогічної різдвяної   конференції  «Українська школа в умовах гострих викликів ХХІ ст.: сталий клімат – духовний  гуманізм»

 

Українська школа в умовах гострих викликів ХХІ ст.: Сталий клімат – духовний гуманізм (матеріали учасників Першої Всеукраїнської педагогічної різдвяної конференції)