30 березня 2023 року у cередній загальноосвітній школі №95 Львівської міської ради відбувся тренінг «Дезінформація під прицілом критичного мислення», який провела Ірина Суховерська, завідувачка кабінету інформаційно-комунікаційної діяльності, доцентка кафедри суспільствознавчої освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидатка історичних наук.
Далі29 березня 2023 року на базі ліцею №66 Львівської міської ради (директорка Оксана Назар) відбулася робоча зустріч учителів математики та мовно-літературної освітньої галузі 6 класів пілотних закладів освіти Львівщини з регіональними координаторами впровадження НУШ у базовій освіті.
Далі29 березня 2023 року у КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Стрийської міської ради Львівської області відбувся тренінг «7 кроків до злагодженої роботи учнівського самоврядування у закладі загальної середньої освіти».
ДаліУ Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стартував постійний семінар «Сучасні технології творення художнього образу в навчальному процесі» для учителів, що викладають міжгалузевий інтегративний курс «Драматургія і театр».
Далі23 березня у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся Другий освітній форум «НУШ в реаліях 2023: пріоритети, виклики, шляхи впровадження», який організувала кафедра педагогіки.
Далі23 березня 2023 року в ЛОІППО відбувся семінар керівників закладів позашкільної освіти Львівської області, організований кабінетом координаційно-методичної діяльності.
ДаліЩо може зробити учнів успішними у вивченні англійської мови? Які вміння дитині потрібно сформувати, аби розвинути власну індивідуальність та відчути здатність спілкуватись захоплено, натхненно?
ДаліЗ 3 червня 2019 року в Україні почали діяти нові правила правопису. Вони змінили версію правопису, що діяла з 1992 року. Наразі триває перехідний період (5 років), упродовж якого використання старих норм правопису не вважатиметься помилкою.
Оксана Дільна, старша викладачка кафедри гуманітарної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», розповіла колегам коротку історію українського правопису, звернула увагу на перший в нашій історії загальнодержавний правописний кодекс та його укладачів.
«З розвитком нової української літературної мови, яку пов’язують з виходом у світ «Енеїди» Івана Котляревського, письменники, які писали живою українською мовою, шукали засобів передавати справжнє звучання слів. Цей пошук від 1798 до 1905 року нараховує близько 50 різних правописних систем», – зазначила Оксана Дільна.
Тетяна Должикова, доцентка кафедри гуманітарної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», проінформувала педагогів про зміни та доповнення у правописі 2019 року та варіативне написання слів. Під час навчання працівники обговорювали різноманітні нововведення та правильне написання слів з числівниками, складними словами, написання слова з різними частинами, разом або окремо, обговорювали написання слів з великої букви, зміни у відмінювання іменників, варіанти написання слів та уживання на початку слова, правопис слів іншомовного походження, варіативні граматичні форми, фемінітиви та жіночі назви.
Викладачі поділилися актуальними Інтернет-ресурсами, які сприяють кращому вдосконаленню української мови. У рамках навчання відбулися практичні завдання та рефлексії. Важливо слідкувати за сучасними нововведеннями та змінами в українській мові щоб прославляти та зміцнювати мовний запас.