Про роботу з кризовими сім’ями та опозиційними дітьми як соціально- педагогічна передумова попередження поширення бездоглядності та безпритульності

04.04.2018

Всі батьки хочуть бути люблячими  для власних дітей. Життя стверджує, що не завжди це саме так. Сучасна українська сім’я, як соціальний інститут, потерпає від багатьох негативних факторів: збільшення кількості розлучень, погіршення матеріального становища родин, виїзду батьків на роботу за кордон, збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб, що впливають на стійкість сімейних стосунків. Недостатність емоційного й довірливого спілкування батьків з дитиною, відсутність тепла та ласки  негативно впливає на дитину, що змушує її  ставати в опозицію до оточення. 

Питання організації виховно-освітніх взаємодій з кризовими сім’ями та опозиційними  дітьми обговорювалися на семінарі - практикумі для соціальних педагогів ЗЗСО, який був проведений кабінетом практичної психології і соціальної роботи 29 березня 2018 р. На семінарі розглядалися питання: психологічний портрет кризової сім’ї, психологічні особливості дітей, які зазнали скривдження, робота з кризовими сім’ями та опозиційними дітьми як передумова попередження бездоглядності та безпритульності. У семінарі взяли участь методист кабінету практичної психології та соціальної роботи  Н.Яремкович і І.Губаль.