Відбувся семінар "Профілактичні заходи та психокорекційна робота по запобіганню узалежнень від психоактивних речовин в учнівському середовищі"

23.02.2018

Аналітичні матеріали звіту  дають підстави вважати, що в країні показники вживання ін’єкційних наркотиків серед підлітків  залишаються  незмінними. 

        Наркозалежні люди знедолюють не лише себе. Вони несуть трагедію, горе, нещастя в свої сім’ї, громади. Цю проблему неможливо вирішити лише каральними та медичними методами. Насамперед необхідно зменшити притік нового поповнення з числа учнівської молоді до рядів наркозалежних. Сьогодні в Україні є усвідомлення серйозності даної проблеми. Питанням профілактики та психокорекції узалежнень від психоактивних речовин був присвячений семінар для соціальних педагогів закладів ЗСО, проведений кабінетом практичної психології та соціальної роботи 15 лютого 2018 року. При проведенні семінару було наголошено, що в профілактичній роботі соціальні педагоги  повинні ставити перед собою три мети:

  • донести до школярів базові знання про негативний вплив психоактивних речовин на людину не лише у фізичному, а і в емоційному, соціальному, економічному аспектах життя;
  • формувати готовність учнів до прийняття власних рішень, протистояти маніпуляції та тиску з боку соціуму, вміти дати опір насильству;
  • навчити знаходити альтернативу вживанню психоактивних речовин, повноцінно жити без них.

       Про Стратегію державної політики щодо наркотиків на період до 2020 р. (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 р. №735), шляхи профілактичної роботи та «універсальну профілактику» в закладі освіти розповідали О. Приведа та Н. Яремкович. Досвідом роботи «селективної профілактики» поділилися психологи  Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.