Про семінар учителів християнської етики «Формування християнських цінностей у родині»

16.12.2015

15 грудня за підтримки Інституту екуменічних студій Українського католицького університету відбувся семінар з елементами тренінгу «Формування християнських цінностей у родині». Учасники семінару, а це вчителі християнської етики, духовенство, науково-педагогічні працівники Інституту екуменічних студій, поділилися міркуваннями про сутність християнського родинного виховання та обговорили сучасні виклики щодо формування і збереження сімейних цінностей.

 Галина Сохань запропонувала для учасників семінару інтерактивну форму роботи за принципом позитивно – якісно – успішно. У процесі проведення семінару були висловлені цікаві міркування. Зокрема о. Миколай Баранов провів морально-етичні паралелі у старозавітному і новозавітному вченні про взаємовідносини батьків і дітей, а от о. Іван Хомин більше акцентував на необхідності формування такої цінності у родині як взаємовідповідальність, навів чимало цікавих прикладів зі своєї душпастирської праці.

Ігор Гусаков відзначив надзвичайно цікаву роботу вчителів християнської етики в групах, де кожна група готувала свій проект на задану тематику, а потім презентувала його.

Тарас Дмитрик – секретар Українського християнського академічного товариства – презентував освітні проекти та програми Інституту екуменічних студій. За активну участь у семінарі учасники отримали в подарунок від п. Тараса диски з матеріалами про минулорічний Всеукраїнський соціальний тиждень на тему «Відповідальність християнина у сучасному світі».

Семінар пройшов у доброзичливій атмосфері: за філіжанкою кави, горнятком чаю і теплим спілкуванням однодумців про важливу роль християнства у формуванні моральних цінностей родини.

Не менш цікавою була зустріч учителів християнської етики з науково-педагогічними працівниками Катехитично-педагогічного інституту. П. Наталя Мусій презентувала методику проведення християнських літніх таборів, поділилася досвідом роботи у цій галузі. Натомість о. Тарас Барщевський розповів про актуальність тематики його докторської дисертації «Переклади Святого Письма на українську мову. Минуле й екуменічно-літургічні перспективи теперішності», яку успішно захистив у Папському салезіанському університеті в Римі.  

Загалом зустріч педагогів, духовенства і науковців була цікавою і змістовною.