Про українсько-польський проект "Нова українська школа - 2"

04.10.2017

17 – 24 вересня 2017 року у м. Сулеювек відбувся навчальний семінар для членів авторського колективу з розроблення нового Стандарту початкової загальної освіти. У семінарі взяли участь представники з різних освітніх середовищ: вчительських та академічних спільнот, громадського сектору. Протягом тижня учасники семінару працювали над розробленням Модельної навчальної програми та навчально-методичних матеріалів для вчителів пілотних шкіл України.

Варто відзначити допомогу Малгожати Житко, професора Варшавського університету, яка працюючи з окремими групами, надавала змістовні поради та найкращі рішення проблем, з якими стикалися автори навчальної програми. Тренери проекту Марія Самборська та Катажина Лош поділилися власним досвідом з використання новітніх технологій на уроках у початкових класах. 

Також учасники проекту відвідали громадську початкову школу № 5 у Мінську-Мазовецькому та початкову школу № 24 м. Варшави. Надзвичайно цікавими були уроки математики з використанням конструкторів Лего, карт та ребусів. Учасники семінару мали також час для індивідуальних бесід з учителями та директорами цих шкіл.


Директор Центру розвитку освіти у Варшаві Барбара Рудзінська-Менкаль та представник Міністерства закордонних справ Республіки Польща також відвідали тренінговий центр та особисто поспілкувалися з учасниками, які високо оцінили допомогу наших польських партнерів. Наприкінці поїздки українські експерти отримали свідоцтва, які підтверджують їх участь у навчальному семінарі.