Реформа дошкільної освіти в Україні: пріоритетом має бути щасливе дитинство

01.09.2020

Завданням реформи дошкільної освіти є, зокрема, створити наступність між дошкільною та шкільною освітою, а також залучити передовий міжнародний досвід щодо підходів до освіти дітей раннього віку та забезпечення якості дошкільної освіти. 27 серпня 2020 року відбулося перше засідання робочої групи з розроблення проєкту Базового компонента дошкільної освіти, який має стати місточком до Державного стандарту початкової школи. Воно було присвячене обговоренню цінностей, які мають бути в основі розроблення документів.

Робота над документом відбувається за підтримки Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» Європейського центру ім. Вергеланда (Осло, Норвегія) та реалізується Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» у тісній співпраці з Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом розвитку освіти і Командою підтримки реформ. Роботу групи урочисто розпочали Вадим Карандій, директор УІРО, Керстін Валберг, радниця з питань проєктів розвитку,  Посольство Норвегії в Україні, Ана Перона-Ф’єльдстад, виконавча директорка Європейського Центру Вергеланда, Роман Шиян, заступник керівника команди підтримки реформ.

Команда міжнародних експерток, залучених до роботи, складається з Мажени Рафальської, експертки Ради Європи та ЮНІСЕФ з питань освіти дітей дошкільного віку (Польща) , Анне-Стіне Бергсльоккен, експертки з розроблення стандартів для дітей дошкільного віку (Норвегія), Пії Уільямс, професорки факультету освіти, комунікацій та навчання, Університет м.  Гетеборг (Швеція), Соньї Шерідан, професорки-емеритки факультету освіти, комунікацій та навчання, Університет м. Гетеборг (Швеція).

У роботі групи беруть участь завідувачка кафедри освітньої політики КЗ ЛОР ЛОІППО Олена Шиян та доцентка цієї ж кафедри Христина Чушак. Крім того, освіту Львівщини представляють Оксана Росипська, директорка початкової школи «Малюк, Лідія Андрушко, директорка початкової школи «Світанок» та Оксана Пасічник, учителька інформатики Ліцею «Сихівський».