Робота закладів позашкільної освіти Львівщини в нових умовах

01.09.2020

У серпні 2020 року відбулася відеоконференція директорів закладів позашкільної освіти області, співорганізаторами якої були: ДОН ЛОДА (Л. Ковалишин), ЛОІППО (С. Пітко), Львівське відділення МАПО  (О. Кузик). Учасниками відеоконференції були п'ятдесят троє директорів ЗПО Львівщини та окремі працівники закладів, які перебували в системі ZOOM.

Розмова тривала впродовж трьох годин і торкалася важливих питань, проблем та викликів, перед якими сьогодні опинилися заклади позашкільної освіти.

Про Концепцію розвитку закладів позашкільної освіти на 2020-2021 навчальні роки говорили: Леся Ковалишин, головна спеціалістка загальної середньої освіти, соціального захисту, позашкільної та виховної роботи Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Олег Кузик, доцент кафедри режисури та хореографії ЛНУ ім. Івана Франка, голова Львівського відділення МАПО та Олена Биковська, професорка НПУ ім. М. П. Драгоманова, голова громадської ради при ДСЯО.

Про методичний супровід та заходи з підвищення кваліфікації працівників закладів позашкільної освіти доповідала Світлана Пітко, методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР ЛОІППО.

Про актуальні та проблемні питання діяльності ЗПО в сучасних умовах  говорили: Ірина Чурій, директорка Жовківського районного Центру дитячої та юнацької творчості, Валентина Павлюк,  директорка  Пустомитівського районного Центру дитячої та   юнацької творчості та Мар’ян Калин, заступник голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, завідувач відділу соціально-економічного захисту і заробітної плати.

У процесі роботи відеоконференції учасники домовилися про умови діяльності закладів, про оновлення змісту навчання, активізацію роботи в трудових колективах, визначили документи ЗПО, які потребують оновлення або перегляду: статут, колективний договір, свідоцтво на право власності будівлі, технічна документація, акт на земельну ділянку, навчальні програми і плани, перспективний план розвитку тощо.

Учасники також вважають за доцільне удосконалити шляхи та засоби комунікації для швидкого зв’язку та обміну інформацією, дбати про активну популяризацію діяльності закладів позашкільної освіти в ЗМІ, висувати директорів ЗПО кандидатами до Рад у виборчій кампанії 2020 року.

Також говорили про потребу створення активної платформи для підвищення кваліфікації працівників, накопичення кредитів шляхом участі у конференціях, семінарах, методоб’єднаннях, вебінарах, дистанційних курсах. н

Директори ЗПО Львівщини відзначили якісну і активну діяльність МАПО із захисту мережі ЗПО та напрацювання нормативно-правових документів у сфкрі позашкільної освіти в Україні.

Учасники відзначили, що найважливішим сьогодні є збереження кадрового потенціалу педагогічних працівників ЗПО, оновлення змісту навчального процесу. Вони розуміють, що робота в умовах карантину потребує нового формату діяльності, зокрема, дистанційного навчання, змішаного навчання, занять на відкритих майданчиках тощо.