Семінар - практикум для працівників психологічної служби ОТГ «Профілактика узалежнень від вживання алкогольних напоїв серед підлітків використовуючи програму «Сімейна розмова»

04.04.2019

Питання профілактики ранньої алкоголізації дітей в Україні визнано актуальним для сьогодення і піднімається на рівні Уряду Держави як першочергове. Статистика свідчить, що більшість учнів 12-13 років вже спробували алкогольні напої, а частина з них вживає слабоалкогольні напої систематично.У навчальних закладах Львівської області з 2010року впроваджується інформаційно-освітня протиалкогольна програма «Сімейна розмова». Реалізація Програми зменшує ризик появи алкогольної залежності у дитини та підвищує сімейний захист від неї, дозволяє формувати навички необхідні для прийняття позитивних рішень спрямованих на захист власного здоров’я  та здоров’я інших.

Питанням вивчення рівня поінформованості школярів про алкогольну залежність дорослих і дітей, види відповідальності за правопорушення, скоєні в стані алкогольного сп’яніння, особистого ставлення підлітків до алкоголю був присвячений семінар-практикум для працівників психологічної служби об’єднаних територіальних громад «Профілактика узалежнень від вживання алкогольних напоїв серед підлітків використовуючи  програму «Сімейна розмова», який провели працівники Навчально-методичного центру психологічної служби ЛОІППО 2 квітня 2019 р.

В основі інформаційно - освітньої програми «Сімейна розмова» лежать принципи охоплення сімей із дітьми підліткового віку і розвиток навичок батьків у таких сферах, як: зменшення ризиків вживання алкогольних напоїв підлітками та підвищення їх сімейного захисту; поліпшення стосунків між батьками та дітьми, включаючи вміння слухати, ефективно спілкуватися і вирішувати проблеми; забезпечення свідомої дисципліни та підпорядкування сімейним правилам; спостереження за поведінкою і діяльністю дітей у підлітковий період. Про це говорила  методист НМЦПС Н. Яремкович.       Досвідом впровадження програми у Глинському НВК  Жовківського району поділилися практичний психолог Х. Гумен і соціальний педагог Т. Лапка, учасники всеукраїнської конференції «Результати впровадження інформаційно-освітньої програми «Сімейна розмова» в контексті формування здоров’язберігаючих  компетенцій в учнів 7-8 класів».

Протягом років впровадження програми простежується чітка тенденція щодо зниження кількості учнів з аспектів вживання і шкідливості алкоголю. Це говорить про високу ефективність програми та зменшує ймовірність ризикової поведінки підлітків, тому програму рекомендовано впроваджувати в нових навчальних закладах, зокрема в ОТГ.