Семінар-практикум для практичних психологів і соціальних педагогів ОТГ та для соціальних педагогів ЗЗСО

18.12.2019

У деяких верствах українського суспільства існує загальноприйнята, помилкова і небезпечна позиція, згідно з якою сімейні стосунки  - це сімейна справа, і навіть насильство в сім’ї не є злочином. Але не повинно бути так, щоб основні права людини порушувалися у сімейних чи близьких до них відносинах, а суспільству до цього було байдуже.  У сімейних стосунках обов’язково потерпають діти, і не тільки фізично а і психологічно.

Психологічне насильство на відміну від фізичного, сексуального чи економічного набагато важче ідентифікувати.  

Темі проявів насильства в школі, сім’ї і громаді були присвячені семінари-практикуми, які провів Навчально-методичний центр психологічної служби.

11 грудня  2019р. відбувся семінар-практикум для практичних психологів і соціальних педагогів ОТГ «Особливості роботи працівників психологічної служби з проявами насильства в громаді».

12 грудня  2019р  семінар-практикум для соціальних педагогів ЗЗСО «Соціально-педагогічний супровід дітей постраждалих від насильства. Особливості роботи соціального педагога».

На семінарах виступила  О.М.Приведа, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби ЛОІППО з питанням  щодо форм роботи з батьками для профілактики насильства. Н.Б.Яремкович, методист  НМЦПС, рекомендувала проводити   психологічні тренінги,  консультації для  просвіти педагогів з питання запобігання форм насильства. 

На семінари були запрошені: керівник мобільної бригади соціально-психологічної допомоги Семенина Галина разом з психологом та соціальним педагогом, які розповіли про особливості своєї роботи з жертвами та кривдниками домашнього насильства та   директор Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Стефак Уляна, яка інформувала про можливість надання їхнім центром правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань.