Семінари для фахівців психологічної служби «Психологія травми»

10.05.2022

Війна, вимушені переселенці, повітряна тривога, ракетні обстріли, вдови і діти-сироти – усі ці слова, на превеликий жаль, стали майже звичними для сьогодення нашого суспільства. Але за ними стоять понівечені долі людей, горе і сльози дітей, батьків, дружин…

Надання психологічної допомоги постраждалим є надважливим завданням у роботі психологів-професіоналів. Ніхто ще три місяці тому не міг передбачити такої драматичності нашого життя і необхідності широкого застосування специфічних методів психологічної терапії і психологічної реабілітації. За ініціативи кафедри практичної психології КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» започаткована низка семінарів для фахівців психологічної служби під назвою «Психологія травми». Мета проекту – збільшення обізнаності щодо допомоги різним категоріям постраждалих, оволодіння практичними прийомами і методами для роботи з горем, втратами, психотравмами як у дорослих, так і у дітей, відновлення після травматичного стресу та покращення ефективності повсякденного функціонування.

Відбулися семінари, присвячені визначенню базових понять (криза, стрес, травма), поведінковим реакціям на стрес, механізмам утворення  травми, етапам та особливостям посттравматичних станів, переживанню втрати як психотравмуючої ситуації. Наступні семінари будуть присвячені психологічній допомозі постраждалим на різних етапах переживання психотравми, методам і прийомам надання екстреної та пролонгованої психологічної допомоги.