Стартував польсько-український проект "Нова українська школа-2"

04.09.2018

У м.Сулеювек (Республіка Польща) 03 вересня 2018 року  розпочався  черговий етап польсько-українського проекту Нова українська школа-2.

Урочисте відкриття сесії відбулося за участі віце-директора Центру розвитку освіти Польщі (ORE) п.Беати Янцаж-Ланчковської, координаторів проекту п.Яцека Пясецького (РП) та п.Романа Шияна (Україна), які підкреслили важливість компетентнісної спрямованості української освіти, що базується на відповідному рамковому інструментарії європейського рівня.  Наголосили також і на необхідності постійного розвитку широкого спектру компетентностей в освітньому процесі, враховуючи швидкоплинність сучасного світу а також те, що усі ключові компетентності однаково важливі для самореалізації, особистісного розвитку, працевлаштування, участі у суспільному житті та активній громадянській позиції кожної дитини.

Експертна група, що працює над розробкою державного Стандарту  базової освіти розпочала роботу за галузевими напрямками за консультаційної підтримки колег з польської сторони. Зокрема, питання вивчення хімії у контексті природничих наук модерує проф. Кшиштоф Блащак. Фахівці з інших освітніх галузей окреслюють обов’язкові результати навчання за циклами базової освіти (5-6 та 7-9 класи).