Технології змішаного навчання фізики та астрономії

25.06.2020

Сучасний світ ставить  перед педагогами нові вимоги. Вже не достатньо просто володіти комп’ютерними технологіями і традиційними методами навчання, треба рухатись далі, вивчати нові методики. Доцент кафедри природничо-математичної освіти  Олена  Цогла запропонувала слухачам тему курсової підготовки  «Технології змішаного навчання на уроках фізики та астрономії в Новій українській школі». Змішане навчання – це та реальність, з якою, вочевидь, зіткнеться кожен педагог у наступному навчальному році. 

Навчання вчителів фізики та астрономії на цьому курсі було дуже змістовним. Кожна тема містила практичне наповнення. Практичні заняття відбувалися з використанням платформ  Moodle, Kahoot, Stelarium, Zoom. Учасники курсів навчилися складати тести   на різних платформах, побачили можливості та недоліки онлайн ресурсів.

На кожному занятті  відбувалися дискусії, слухачі ділилися досвідом, викладач використовувала презентації, ілюстрації, відеоролики. Весь матеріал після заняття розміщувала на сайті, щоб можна було  ще раз переглянути те, що особливо зацікавило.   Олена Орестівна Цогла стимулювала курсантів самим шукати нові засоби навчання та використовувати їх на практиці.

Родзинкою кожного навчального дня були психологічні тести,  спрямовані на те, щоб слухачі зрозуміли свої психо-фізіологічні особливості, також вони містили цікаві практичні поради.