Тренінг «Використання ігрового методу в екологічній освіті»

18.02.2019

На базі СЗШ №4 м.Стрия в дружній і творчій атмосфері проведено тренінг «Використання ігрового методу в екологічній освіті» з учителями початкових класів та природничого циклу шкіл м. Стрия

З учителями початкових класів проведено гру «Зелене місто майбутнього». Вчителі створювали проект міста майбутнього: зеленого, з чистим повітрям, із прибраними вулицями, енергоефективними будинками, затишними під’їздами, із задоволеними своїм життям мешканцями, свідомими та активними членами місцевих громад. Прогнозували: як цього досягти? Приймали рішення: як побудувати таке місто? Визначали існуючі проблеми та шляхи їх подолання. Приймали рішення як досягти бажаного результату. Оцінювали, наскільки  готові будувати зелене майбутнє міста у своєму повсякденному житті.

З учителями природничих дисциплін проведено гру «Зелений менеджмент», які працювали над розбудовою внутрішньої політики енергоефективності та сталого використання ресурсів у різних типах країн. Виконуючи роль урядів України, Польщі, Швеції, приймали рішення в екологічному менеджменті. Зважували: яким рішенням слід віддавати перевагу?  Як реагувати на несподівані складнощі? Чи можливо досягти загальної мети? Приймали до уваги міжнародні цілі та домовленості, економічний стан країни та потреби населення. В рамках гри “Зелений менеджер” учасники приймали рішення у таких напрямках: енергетика, водозабезпечення, транспортна інфраструктура, сільське господарство, управління ресурсами (сміття), соціальна політика.

Навики отримані на тренінгу вчителі використовуватимуть під час проведення занять з учнями для формування екологічних компетентностей школярів та реалізації наскрізної лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток».

Модератор заняття І.Сислюк