Учнівське самоврядування – школа демократії

26.02.2018

Проект реалізовується неурядовою організацією Фун­дація Civis Polonus (м.Варшава), Товариством Лева (м.Львів) та неурядовою організацією «Унікальна країна» (м. Жме­ринка). Метою проведеного заходу була підтримка вчителів задля активізації учнівського самовряду­вання в Україні та зміцнення впливу учнів на важливі рішення, які стосуються їх шкільного життя.      

У тренінгу взяли участь педагоги, що курують діяльність учнівського самоврядування, серед них: педагоги-організатори, соціальні педагоги, методисти та інші зацікавлені педагоги з Самбірського, Старосамбірського, Мостиського, Стрийського, Кам’янка-Бузького, Радехівського, Сокальського, Стрийського та ін. районів Львівської області та м.Львів. 

Захід провели тренери проекту - проф. Шиян Олена Іллівна, завідувач кафедрою життєвих компетентностей, старший викладач кафедри життєвих компетентностей Сливка Євгенія Миколаївна.

На тренінгу педагоги мали можливість ознайомитися із конкретними методами роботи та рішеннями, які протягом кількох років втілюються в життя в польських школах, а також зрозуміти українську перспективу у напрямку розбудови демократичної та активної школи з громадянської позиції. Учасниками тренінгу були відпрацьовані  практичні навички активізації діяльності учнів у формуванні свого громадянського світогляду через шкільну спільноту.

У ході проведення тренінгу визначено, що найбільшою мірою вплинути на формування свідомої громадянської позиції може модель демократичної школи, у рамках якої ключова роль відводиться створенню розвинутої системи самоврядування. Якщо частину теоретичних знань можна здобувати шляхом самоосвіти, то самоуправлінню та відповідальності дітей потрібно вчитися разом із іншими.

Очікується, що в результаті проведеного тренінгу, вчителі на практиці реалізують активізацію учнівського самоврядування у своїх школах, що призведе до позитивних змін як у свідомості усіх учасників навчально-виховного процесу, так і у організації діяльності школи.