В ЛОІППО відбувся ІІІ (обласний) етап ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

07.03.2019

Традиційно в ЛОІППО відбувся ІІІ (обласний) етап ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!». Конкурс проходив у двох номінаціях: «Література» та «Історія України і державотворення». На конкурс подано 69 робіт закладів загальної середньої та позашкільної освіти Львівщини. До професійного журі з вітальним словом звернулася член оргкомітету, методист кабінету координаційно-методичної діяльності Калашник Антоніна Кирилівна. Учасники конкурсу, розкриваючи цьогорічну благодатну тему «Духовні святині рідного краю», виявили зацікавлення духовно-мистецькою спадщиною своїх міст і сіл, і «виткали» їхню величну панораму. Тут і описи розкішних соборів та культурних пам’яток міст Жовкви, Дрогобича, Стрия, Самбора, Трускавця, Миколаєва, Червонограда, Бродів, і розповіді про скромні церковці золотої галицької глибинки.

Основною окрасою своїх місцевостей діти називають духовні святині, довкола яких зосереджується і сьогодні культурне життя, відбуваються традиційні національно-обрядові заходи. Конкурсанти обох номінацій – літературної та історичної – виявляють розуміння того, що їхній храм є тим струмком, який впадає в море історії нашої держави і її духовності. Розкривають такі аспекти, як теологічний зміст, історичний підтекст, мистецькі надбання храмів і поєднують їх із висвітленням вічно актуальної істини – любов’ю до України.

Учасники конкурсу в номінації «Література», пишучи про життя церков, вплітають в розповіді й людські долі, зокрема, факти із біографій видатних письменників – Івана Франка, Маркіяна Шашкевича, Уляни Кравченко, режисера  і драматурга Леся Курбаса; епізоди із життя визначних духовних персоналій – Митрополита Андрея Шептицького, єпископа Филимона Курчаби, отця Кирила Селецького. Юні поети також розкривають тему конкурсу: вони образно й емоційно пишуть про те, що є для них духовними святинями – наш тризуб, Україна, молитва, любов до Бога.

Об’єктом досліджень юних істориків стали: історія будівництва храмів, подана на тлі суспільно-політичних подій того часу; становлення та розвиток Львівської Духовної Семінарії, роль чернечих згромаджень як ідеалу праведного життя. Роботи написані на основі матеріалів районних бібліотек, краєзнавчих музеїв, на архівах парафій. Тематично пов’язані з гаслом конкурсу й ті роботи, в яких подаються портрети яскравих творчих особистостей: художників Модеста Сосенка, Юліана Буцманюка, Петра Холодного, Корнила Устияновича, архітекторів Івана Левинського, Василя та Євгена Нагірних, скульпторів Василя та Володимира Одрехівських. У роботах конкурсантів відчувається гордість та вдячність за своїх предків, які залишили їм таке естетичне середовище.

Висока якість учнівських робіт свідчить про духовну культуру педагогів – керівників робіт. Це вони у своїх закладах освіти, займаючи  національно-патріотичну позицію, формують громадську думку, виховують у дітей любов до рідного краю, його духовності й культури, вселяють віру у зміцнення державного майбутнього України.