Від авторів до учнів: шлях шкільного підручника

18.02.2019

Запрошуємо авторів шкільних підручників – львів’ян – поспілкуватися про сучасний процес створення та поширення шкільних підручників.

Круглий стіл «Актуальні проблеми сучасного українського підручникотворення»  відбудеться 21 лютого о 15 год у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти (вул. І. Огієнка, 18а, ауд.505).

Познайомимось, презентуємо свої підручники, обміняємося досвідом їх створення, окреслимо головні проблеми, з якими зустрілись у процесі написання та підготовки до друку, а також налагодимо подальшу співпрацю.

Очікуємо на серйозну розмову про процедури створення та змістове наповнення предметних програм, на основі яких пишуться підручники, про перспективи та проблеми інтегрованих курсів, ефективність чинних правил вибору педагогами навчальної літератури, механізми доставки обраних підручників у школи.

За підсумками зустрічі плануємо прийняти проект Декларації авторів українських підручників (як ми бачимо ситуацію з підручникотворенням та за які зміни виступаємо).

 

Орієнтовний план круглого столу:

15.00 - 15.30  — Вступ, знайомство (до 3-х хвилин кожен автор).

15.30 - 16.15  — Створення підручника: авторське бачення шляху підручника від програми до експертизи  (3-5 хв).

16.15 - 1 7.00   — Видання підручника: особливості процесу від процедури конкурсу до отримання школами (3-5 хв).

17.00 – 17.30 — Обговорення та прийняття спільного звернення.

 

Ініціативна група