Відбулося чергове засідання обласної творчої майстерні учителів української мови та літератури

07.10.2021

6 жовтня 2021 року відбулося чергове засідання обласної творчої майстерні учителів української мови та літератури «Формування орфографічної грамотності учнів 5 класу» під керівництвом кандидатки філологічних наук, доцентки кафедри гуманітарної освіти Оксани Дільної.

Під час роботи учасники творчої майстерні поділилися своїми напрацюваннями і представили завдання з орфографії, які вони розробили для учнів п’ятого класу: словникові диктанти, вправи на редагування, тестові завдання, вправи з ключем, творчі та пошукові завдання.

У процесі обговорення учасники творчої майстерні поділилися труднощами, що виникали у процесі роботи над кожним типом вправ, зосередилися на позитивних якостях своєї роботи й шукали шляхи поліпшення запропонованих завдань. Аналізуючи доробки колег-педагогів учасники відкоригували основні вимоги до кожного виду вправ: формулювання завдань, кількість обовʼязкових орфограм для завдань різного типу, підходи до добору мовного матеріалу (українські та запозичені слова, тематика текстів, вислови до завдань з ключем), особливості тестових і творчих завдань для учнів 5 класу тощо.

Завершуючи чергове засідання, учителі-словесними вирішили осучаснити методичний посібник нетрадиційним оформленням словопокажчика до кожної теми.