Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з історії

03.02.2020

 

1-2 лютого 2020 р. у стінах історичного факультету Львівського національного університету ім.І.Франка тривав ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. З вітальним словом до присутніх звернувся доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету ЛНУ ім. І.Франка, голова оргкомітету Степан Петрович Качараба. Голова журі, кандидат історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн ЛНУ ім. І.Франка, Сипко Богдана Володимирівна побажала учасникам хороших результатів та зазначила, що 13 років тому також була учасницею ІІІ етапу олімпіади.

 

Із 143 учасників олімпіади четверо переможців, які здобули І місце, будуть змагатися в IV етапі Всеукраїнської олімпіади з історії, яка цього року відбуватиметься у Вінниці. Це Стадник Оксана Романівна (учениця 11 класу  Стрийської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10), Мандзій Анна-Марія Іванівна (учениця 10 класу Львівської академічної гімназії), Сеньків Віктор Михайлович (учень 9 класу Коростівської ЗОШ І-ІІ ст. Сколівського району) та Кисловська Катерина Сергіївна (учениця 8 класу Львівської лінгвістичної гімназії). Вони отримають дипломи першого ступеня та призи.

 

Дипломами другого  ступеня будуть нагороджені дев’ятеро учасників олімпіади: Головецький Остап Яремович (учень 11 класу Гімназії «Престиж» м.Львова), Рожанківський Роман-Богодар Ярославович (учень 11 класу ЛФМЛ), Демків Остап Олегович (учень 10 класу Ліцею Дрогобицької міської ради); Перетятко Йосип Ярославович (учень 9 класу Закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. Сокальського ліцею № 1 імені Олега Романіва Сокальської районної ради Львівської області), Пізнак Роман Васильович       (учень 9 класу Підбузького НВК І-ІІІ ст. Дрогобицького району), Коваль Максим Володимирович (учень 8 класу Ліцею № 46 ім. В.Чорновола ЛМР),  Максимишин Анастасія Любомирівна (учениця 8 класу Шклівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Мар’яна Корчака Яворівської районної ради Львівської області),  Стрілецький Максим Миколайович (учень 8 класу Стрийської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10), Томків Святослав Олегович (учень 8 класу Ліцею «Львівський» ЛМР).

 

Дипломи третього ступеня отримають 28 учасників:

  • Бецко Юрій Романович, Букрій Марія Володимирівна, Іванців Христина Романівна, Раб Таміла-Іванна Володимирівна, Рак Яна Андріївна, Тимків Назар Андрійович ― учні 11 класу;
  • Бабанов Роман Володимирович, Костів Ярина Ігорівна, Рильська Юлія Ігорівна ― учні 10 класу;
  • Гаврилюк Ольга Сергіївна, Гой Михайло Богданович, Гопшта Анна Романівна, Долик Олександр Сергійович, Зрайло Юрій Іванович, Ковба Богдан Іванович, Кравчук Яна Павлівна, Максимів Сергій Богданович ― учні 9 класу;
  • Боянецький Андрій Ярославович, Вєсєнніков Валерій Арсенович, Дідик Юрій Богданович, Капустянський Дмитро Володимирович, Лиско Андріан Юрійович, Михайлович Софія Олегівна, Попович Любомир Ігорович, Романів Святослав Іванович, Скакун Юліанна Володимирівна, Черній Ілля Олегович, Кучак Анастасія Тарасівна ― учні 8 класу.

 

Клас

11

10

9

8

Кількість учасників

37

34

39

33

Кількість переможців

9

5

10

16

Максимальна кількість балів

75

75

95

80

І місце, бали переможця

62

55

65

68

ІІ місце, кількість переможців

2

1

2

4

ІІ місце, діапазон балів

54

46

58-61

60,5-67

ІІІ місце, кількість переможців

6

3

7

11

ІІІ місце, діапазон балів

45-49

37-40

48-54

40,5-57

Діапазон балів І ―ІІІ місць

45-62

37-55

48-65

40,5-68

Діапазон балів інших учасників

18,5-41

10,5-35

15-45

20,5-40

 

Примітка.

11 учасників олімпіади, учнів 11 класу, не виконали взагалі (а значна частина неналежно виконали) завдання № 2, тому оргкомітет за пропозицією журі прийняв рішення врахувати цей факт при визначенні нижньої межі балів для ІІІ місця.

29 учасників, які виконували завдання 10 класу, набрали менше половини із максимально можливої кількості балів, допустивши при цьому значну кількість помилок.