Відбувся семінар-практикум для практичних психологів ОТГ та ВНЗ І-ІІ р.а. «Домашнє насильство як порушення прав людини...»

14.12.2018

 

Дитинство є таким періодом в житті кожної людини, коли закладаються основи особистісної активності, особистісні властивості та цінності, що визначають якість майбутнього життя. Одночасно це такий життєвий період, коли дитина як людина і як особистість найменш захищена від соціального, фізичного і психічного насильства. Оскільки існує і широко поширена агресія, можна говорити про її жертви – дітей і підлітків, які потерпають від насильства.

Насильство – це таке ставлення однієї людини до іншої, яке порушує право іншої бути особистістю.

Домашнє насильство – це система поведінки однієї людини для збереження влади й  контролю над іншими різними способами (ізоляція, залякування, маніпулювання, погрози, емоційне, економічне, фізичне, сексуальне насильство).

На думку фахівців, можна виділити три основні сфери відносин, в яких, з даного боку, відбувається соціалізація дітей, з іншого – дитина піддається ризику насильства: сім’я, сфера освіти, державні установи інтернатного типу та сфера мікросоціальних відносин.  Насильницькі дії можуть виявлятися у різних формах: від прізвиська,образливого погляду до вбивства.

У домашньому насильстві часто розрізняють зневагу (погане ставлення), жорстоке ставлення (знущання, фізичне насильство), сексуальні зловживання.

На сучасному етапі соціальних відносин в суспільстві насильницькі моделі поведінки  дуже широко використовуються. Україна, в цьому контексті, теж не є винятком. Зараз часто звертаємо увагу на проблему булінгу в навчальних закладах, кібербулінгу як різновиду.

Як працювати працівникам психологічної служби з батьками в громадах, з студентами ВНЗ, з дітьми, що потерпають від насильства в сім’ї та навчальному закладі та дітьми, які самі є кривдниками, тобто   чинять  насильницькі дії. Ці питання були розглянуті при проведенні навчально-практичного семінару 13 грудня 2018 року. В роботі семінару взяли участь: О.Приведа – завідувач та Н.Яремкович – методист Навчально-методичного центру психологічної служби КЗ ЛОР ЛОІППО.